شركت های فناوری مطرح كردند؛

ابراز نگرانی درباره جاسوسی پلیس آمریکا از کاربران درباره سقط جنین

ابراز نگرانی درباره جاسوسی پلیس آمریکا از کاربران درباره سقط جنین

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری دادگاه عالی آمریکا حکم ۵۰ ساله حق قانونی سقط جنین را لغو نمود و الان شرکتهای فناوری بیم آن دارند که مجبور به اعطای داده های کاربران به پلیس شوند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، به دنبال لغو حکمی ۵۰ ساله از جانب دیوان عالی در آمریکا که حق زنان برای سقط جنین را در قانون اساسی تضمین می کرد، صنعت فناوری حالا خویش را برای این احتمال ناخوشایند آماده می کند که داده های در ارتباط با حاملگی را به نیروهای مجری قانون ارائه نماید.
این دیوان حکم تاریخی «رو در مقابل وید» را در خصوص قانونی بودن سقط جنین بعد از فاش شدن سند بی سابقه ای که نشان داد طرفدار انجام این کار است، لغو نمود. این حکم حقوق در ارتباط با سقط جنین را در آمریکا متحول خواهد نمود و حالا ایالت ها هر یک جداگانه می توانند سقط جنین را ممنوع کنند.
با رای دیوان عالی آمریکا، تصمیم اعطای حق سقط جنین بار دیگر موکول به اجازه هر ایالت خواهد شد و نمایندگان شرکتهای فناوری به رویترز اعلام نموده اند بیم آن دارند که پلیس برای دستیابی به تاریخچه جستجوی مشتریان، موقعیت جغرافیایی و سایر اطلاعاتی که حاکی از برنامه های فرد برای خاتمه حاملگی باشد، حکم دادگاه دریافت کند. دادستان ها هم می توانند از راه حکم احضاریه به آن دسترسی داشته باشند. این نگرانی ها نشان داده است چگونه روش های جمع آوری داده شرکت هایی مانند گوگل، متا (شرکت مادر فیس بوک) و آمازون پتانسیل متهم کردن افراد خواستار سقط جنین برپایه قانون ایالتی را دارد. سینتیا کوک یکی از کارمندان فناوری در بنیاد فورد در اینباره می گوید: احتمال زیادی وجود دارد از شرکتهای فناوری بزرگ درخواست هایی برای دستیابی به تاریخچه جستجوی کاربران شود. اخیراً دادستان های ایالت می سی سی پی مادری را به قتل درجه دو متهم کردند چونکه داده های موبایل وی نشان داد وی در سه ماهه سوم حاملگی برای داروی سقط جنین در اینترنت جستجو کرده بود.


منبع:

1401/04/04
13:56:53
5.0 / 5
751
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴