مدیر دفتر توسعه صندوق نوآوری خبر داد

اعطای سالانه ۵ گرنت به شتابدهنده ها

اعطای سالانه ۵ گرنت به شتابدهنده ها

مدیر دفتر توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اعطای 3 میلیارد تومان بعنوان تامین مالی شتابدهنده ها در زمینه ایجاد فضای کاری را از حمایت های این صندوق به شتابدهنده ها دانست و اظهار داشت: علاوه بر آن سالانه یک دفعه گرنت تحقیق و توسعه به مبلغ 300 میلیون تومان به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود که این گرنت برای شتابدهنده ها سالانه 5 بار است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا دکتر مصطفی بغدادی امروز در یازدهمین رویداد پیوند در زمینه صنایع خلاق که بصورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، رویداد پیوند را رویدادی دانست که با هدف کمک به توسعه کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها و هسته های فناور و تبدیل آنها به کسب و کارهای بالغ برگزار می گردد و اضافه کرد: در این رویداد با همرسانی با نهادهای حامی و کمک کننده مانند شتابدهنده ها، تلاش می شود تا سرمایه های مورد نیاز شتابدهنده ها با هدف توسعه فعالیت تیم های فناور تامین گردد.
وی اظهار نمود: در این راستا تلاش شده است تا در راه ایده به بازار، ابزارهای متنوعی را در اختیار کسب وکارها قرار دهیم تا بتوانند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی بعنوان اصلی ترین نهاد تامین مالی بهره مند شوند.
بغدادی با اعلان اینکه هم اکنون بخش عمده ای از فعالان اکوسیستم فناوری، شرکت های دانش بنیان نیستند، افزود: این فعالان امکان استفاده از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی را ندارند و ما سعی کردیم تا با همکاری سایر فعالان این عرصه، خدمات حمایتی را به شرکت های غیر دانش بنیان ارائه دهیم که این فعالان شامل واسط هایی مانند شتابدهنده ها و صندوق های پژوهش و فناوری می شود.
مدیر دفتر توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تعدادی از حمایت های صندوق نوآوری از شتابدهنده ها، تصریح کرد: اعطای ۳ میلیارد تومان بعنوان تامین مالی شتابدهنده ها در زمینه ایجاد فضای کاری بمنظور استقرار تیم های فناور ازجمله این حمایت ها بشمار می رود.
بغدادی، اعطای ۳ میلیارد تومان بوسیله سرمایه در گردش بمنظور تامین نیروی انسانی و تجهیز فضای کاری را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری به شتابدهنده ها ذکر کرد و افزود: اعطای تسهیلات ارزان برای تامین تجهیزات تخصصی شتابدهنده ها از دیگر حمایت های این صندوق است. شتابدهنده ها با تامین این تجهیزات، آنها را در اختیار تیم های فناور قرار خواهند داد.
وی با اعلان اینکه ما از دو طریق مبادرت به تامین مالی سرمایه بذری برای شتابدهنده ها می نماییم، در این زمینه توضیح داد: در روش اول بوسیله تسهیلات قرض الحسنه سرمایه بذری به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در سال به شتابدهنده ها پرداخت می شود که بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود.
مدیر دفتر توسعه صندوق نوآوری با اعلان اینکه تا حالا ۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به شتابدهنده ها پرداخت شده است، اشاره کرد: روش دوم بوسیله هم سرمایه گذاری به نسبت ۱ به ۲ است.
بگفته وی هم اکنون ۱۵ شتابدهنده پس از طی مراحل ارزیابی و داوری بعنوان عاملین هم سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب شده اند.
بغدادی افزود: هم اکنون ۴۲ میلیارد تومان سرمایه در قالب هم سرمایه گذاری در اختیار شتابدهنده ها قرار داده شده است که با احتساب اعتباراتی که خود شتابدهنده ها وارد کردند، تا حالا ۶۳ میلیارد تومان در این قالب تزریق شده است.
وی اشاره کرد: با اجرای این دو روش به تامین سرمایه بذری تیم ها کمک شده است.
بغدادی اضافه کرد: علاوه بر اینها شتابدهنده های دانش بنیان از خدمات بلاعوض صندوق شامل مشاوره، آموزش، خدمات توسعه بازار برای حضور در نمایشگاه ها، مالکیت فکری، ثبت پتنت و توانمندسازی بهره مند شده اند.
وی خدمات گرنت تحقیق و توسعه را از دیگر خدمات این صندوق به شتابدهنده ها دانست و اظهار داشت: دراین زمینه ۳۰۰ میلیون تومان بلاعوض به شتابدهنده ها برای تامین سرمایه مورد نیاز جهت استفاده در هسته های فناور بمنظور توسعه فناوری و تکمیل ایده ها پرداخت می شود.
بگفته این مقام مسؤول هر شرکت دانش بنیان تنها می تواند سالی یک دفعه از این گرنت بهره مند شود، ولی برای شتابدهنده ها پرداخت این گرنت در طول سال برای ۵ بار تضمین شده است.
بغدادی با اشاره به برگزاری رویداد نوآورانه در حوزه صنایع خلاق اظهار داشت: هر چند که در کشور پتانسیل های خوبی در این عرصه وجود دارد، ولی کمتر به آن پرداخته شده است.1400/11/13
10:28:12
5.0 / 5
1124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP