شروع فعالیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با سرمایه ۲۰ میلیاردی

شروع فعالیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با سرمایه ۲۰ میلیاردی

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این صندوق با ابزارهای مختلف همچون ارائه تامین مالی در قالب تسهیلات، ارائه انواع ضمانت نامه ها برای قراردادها، مشارکت مدنی در پروژه های مدنی و مشارکت حقوقی در شرکت های نوپا، از طرح های فناورانه حمایت خواهدنمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، عسکری غلام زاده با اشاره به این که صندوق پژوهش و فناوری با سرمایه ثبتی ۲۰ میلیارد تومان آغاز به کار کرده است، اظهار داشت: تامین مالی در حوزه فناوری و نوآوری در سطح ملی همچون اهداف صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ملی بودن ماهیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار نمود: سایر صندوق های پژوهش و فناوری در یک حوزه و جغرافیای خاص به فعالیت می پردازند، اما صندوق پژوهش و فناوری در سطح ملی با رویکرد حل مسائل کلان کشور در بخش های گوناگون ورود خواهدنمود.

غلام زاده افزود: برای این رویکرد، ابزارهای مختلفی دردسترس است که همچون آن می توان به ارائه تامین مالی در قالب تسهیلات، ارائه انواع ضمانت نامه ها برای قراردادها، مشارکت مدنی در پروژه های مدنی، مشارکت حقوقی در شرکت های نوپا برای پشتیبانی از طرح های فناورانه اشاره نمود.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ارتباط خوبی میان صندوق و سایر بازیگران اکوسیستم دانش بنیان و فناوری شکل گرفته است. دراین زمینه با سایر صندوق ها و شبکه بانکی برای ایجاد هم افزایی ارتباط خوبی برقرار کردیم.

وی با اشاره به ظرفیت مالی و تحقیقاتی، افزود: در تلاش هستیم تا صندوق دانشگاه آزاد اسلامی صندوقی پیشرو و توانمند برای اقتصاد کشور باشد و با بهره گیری از این ظرفیت بالا شاهد حرکت های علمی و فناورانه قابل توجهی در سطح ملی باشیم.
رئیس صندوق تاکید کرد: در دو سال اخیر تحولات بسیار خوبی در عرصه فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمده است. این صندوق هم بعنوان بازوی اصلی تامین مالی در حوزه فناوری ایفای نقش خواهدنمود.

رئیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: هدف این است که یک بنای بسیار قوی در حوزه فناوری ایجاد نماییم و با هم افزایی در کل کشور و با بازیگران این اکوسیستم و ظرفیت های موجود در دانشگاه، یک کار جدی و واقعی در اقتصاد کلان کشور شاهد باشیم.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، غلام زاده در آخر با اشاره به این که با حضور بخش بازیگران اکوسیستم فناوری و ارتباط با نهادهای بالادستی فناوری همچون معاونت علمی ریاست جمهوری، کارگزاران، پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و خلاق، تجربه خوبی در صندوق دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، افزود: بطور قطع صندوق در آینده نقش بسیار کلیدی، مؤثر، واقعی در اکوسیستم دانش بنیان، اقتصادی و اشتغال زایی پایدار خواهد داشت. چون یکی از ارکان اقتصاد پایدار و مقاومتی اقتصاد دانش بنیان است و این صندوق بعنوان یک نهاد مالی نقش مؤثری در این رابطه خواهد داشت.
منبع:

1399/10/25
13:18:39
0.0 / 5
1375
تگهای خبر: بازی , شركت , ضمانت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳