امكان گشایش LC داخلی برای شركت های دانش بنیان برقرار شد

امكان گشایش LC داخلی برای شركت های دانش بنیان برقرار شد

پی اچ پی و جی كوئری: با امضای تفاهمنامه ای بین صندوق نوآوری و شكوفایی و بانك تجارت امكان گشایش اعتبار اسنادی داخلی (LC) و اعطای تسهیلات خرید دین برای شركت های دانش بنیان برقرار شد.


به گزارش ایسنا، تفاهمنامه گشایش اعتبار اسنادی داخلی (LC) و اعطای تسهیلات خرید دین برای شرکتهای دانش بنیان بین صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک تجارت به منظور پاسخگویی به نیاز شرکتهای دانش بنیان و تسهیل فعالیت آنها در چارچوب زنجیره های تأمین و کاهش نرخ تأمین مالی مورد نیاز این شرکت ها منعقد شد.
در قالب این خدمت از خرید محصولات، اقلام و مواد اولیه مورد نیاز شرکت ها و همینطور فروش محصولات دانش بنیان حمایت می شود.
شرکتهای دانش بنیان می توانند با گشایش LC داخلی ۱۰ درصد سپرده گذاری داشته باشند و از ۱۰ درصد سپرده گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و تخفیف ۳۰ درصدی کارمزد از LC ها بهره مند شوند. بعد از صدور LC قابلیت تنزیل دارد، به این مفهوم که پس از فروش محصول دانش بنیان با نرخ ۸ درصد و در صورت خرید مواد اولیه با نرخ ۱۵ درصد قابلیت تنزیل و تبدیل به منابع پولی و مالی وجود دارد.
گشایش اعتبار اسنادی داخلی باعث کاهش هزینه های مالی برای شرکتهای دانش بنیان می شود و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده می تواند جایگزین تسهیلات شود؛ ازاین رو هدف از اجرای این طرح ورود شرکتهای بزرگ دولتی به خرید محصولات دانش بنیان است تا تضمین سپاری و تشریفات به حداقل برسد؛ از سوی دیگر از آنجایی که شرکتهای دولتی گرفتار کمبود نقدینگی برای خرید از شرکتهای دانش بنیان هستند، می توانند با استفاده از این تسهیلات امکان خرید داشته باشند.
هم اکنون حدود ۴ هزار شرکت دانش بنیان می توانند از سیستم بانکی کشور تسهیلات دریافت نمایند. سرویسهای جدید و نوآورانه متناسب با نیاز شرکت ها که خیلی از آنها در صندوق فعال می باشند، می توانند از راه سیستم بانکی کشور هم فعال شوند. د
کتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم امضای تفاهمنامه گشایش LC داخلی برای شرکتهای دانش بنیان با بانک تجارت اظهار داشت: نزدیک به دو سال است که سیستم بانکی در پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان نقش ایفا می کند، اما در شرایط کنونی نیازمند حرکت های جهش گونه هستیم.
بر مبنای اعلام صندوق نوآوری، ایشان در ادامه با اشاره به اینکه بانک تجارت در میان بانکهای دیگر عملکرد بهتری در تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان داشته است، اظهار نمود: شرکتهای دانش بنیان در هر حوزه ای مانند مواجهه با ویروس کرونا خیلی از مشکلات کشور را برطرف کرده اند و از توانمندی های بالایی برخوردار می باشند و امیدواریم با تدابیر بانک تجارت در عرضه سرویسهای مختلف تا آخر سال جاری به دستاوردهای بالایی دست یابیم.
منبع:

1399/08/24
14:28:52
5.0 / 5
1763
تگهای خبر: سرویس , شركت , كشور , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴