کاهش مصرف انرژی با رنگ های عایق نانوی خود ترمیم شونده

کاهش مصرف انرژی با رنگ های عایق نانوی خود ترمیم شونده

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای فناور رنگ های عایق نانو را که تابحال وارداتی و خرید آنها با دشواری هایی همراه بوده است، تولید و به بازار عرضه نموده اند و به قول آنها استفاده از این رنگ ها در ساختمان های مسکونی و همینطور سازه های صنعتی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، ضمن آنکه از خاصیت خود ترمیم شوندگی برخوردار می باشد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، کاهش مصرف انرژی همیشه یکی از دغدغه ها برای کاربران خانگی و صنعتی بوده و یکی از راهکار ها برای کاهش مصرف انرژی، استفاده از رنگ های عایق است. در این خصوص یکی از شرکتهای فناور رنگ های عایق نانو تولید و به بازار عرضه می کند که قابلیت کاهش مصرف انرژی را دارد.
دکتر ایمان علی بخشی از مدیران این شرکت با اشاره به اینکه این رنگ های عایق می توانند سرما و گرما را کنترل کنند، اظهار نمود: ازاین رو می توانند باعث کاهش مصرف انرژی در سازه های مختلف با کاربری های متفاوت شوند. در ساختمان ها میتوان از این رنگ ها هم در نمای بیرونی و هم فضای داخلی استفاده نمود. در حوزه صنعتی در بخش نفت و گاز از این رنگ های عایق نانویی میتوان برای کاهش مصرف انرژی در مخازن و لوله ها بهره برد.
به قول وی این رنگ ها با دارا بودن خواص خودترمیمی می توانند بی نیاز از تعویض مداوم باشند و در نهایت نیازهای صنایع بالادستی را مرتفع کنند.
مدیر این شرکت، یکی از اشکالات صنعت رنگ های عایق را وارداتی بودن آن ذکر کرد و خاطرنشان کرد: فروش این نوع رنگ ها به ایران با محدودیت های بازرگانی مواجه می باشد، ازاین رو واردات با استفاده از واسطه ها و افزایش شدید قیمت تمام شده محصول صورت می گیرد، ولی ما با توسعه این فناوری در داخل کشور، محصولی با مزیت های بالا و بهتر از نمونه خارجی تولید و به بازار عرضه می نماییم.
به نقل از ستاد نانو، علی بخشی با اشاره به اینکه این رنگ های عایق حرارتی، در مقابل پرتوهای فرابنفش مقاومت دارند و از خصوصیت های جالب توجهی نظیر خشک شدن سریع و امکان اجرا با ابزارهای مختلف نظیر قلمو، اسپری و غلتک برخوردار می باشند، افزود: محافظ برای سه محصول لاک اکریلات-یورتان آنتی باکتریال حاوی اجزای نانومتری، پوشش گالوانیزه سرد و لاک اکریلات-یورتان محافظت کننده از زیرلایه ها در مقابل پرتوی فرابنفش موفق به دریافت گواهی نانومقیاس شدیم و همینطور برای گرافن اکسید، گواهی نانومقیاس آزمایشی دریافت کردیم.
منبع:

1401/03/29
13:37:13
5.0 / 5
716
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵