فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی در پارک فناوری دانشگاه تهران

فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی در پارک فناوری دانشگاه تهران

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی دانش بنیان شدند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر سید صدرالدین نبوی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تشریح مسیر فعالیت این شرکت، اظهار داشت: این شرکت به صورت تخصصی در زمینه فرمول بندی و تولید داروهای گیاهی و استخراج و تخلیص مواد از گیاهان دارویی فعالیت می کند.
وی ادامه داد: اعضای گروه علمی، تحقیق و توسعه، مؤسس، مسئول فنی و مدیران شرکت از متخصصین در رشته های داروسازی و پزشکی بوده و دارای سابقه تحقیقات و کار طولانی در زمینه شناسایی گیاهان دارویی، اثرات درمانی آنها، داروسازی گیاهی و داروسازی صنعتی هستند.
نبوی خاطرنشان کرد: این شرکت بعد از دریافت ۱۴ پروانه ساخت از سازمان غذا و داروی کشور، موفق به تولید صنعتی محصولات خود شده است. همه این محصولات در داروخانه های سراسر کشور در دسترس همگان قرار گرفته اند.
وی در تصریح هدف اصلی شرکت، اظهار داشت: طراحی و توسعه فرمول بندی های جدید در زمینه داروهای گیاهی و دستیابی به کیفیت و اثربخشی بالا و همینطور بهره مندی از طیف وسیع گیاهان دارویی کشور در جهت ارتقاء سلامت جامعه همچون اهداف مورد توجه ما است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ادامه برخی محصولات نوآورانه این شرکت را معرفی و اظهار نمود: شامپو داروی رکوبیزول یک شستشودهنده اختصاصی سر، صورت و بدن در مواقع بروز التهابات، زخم و سوختگی است که خاصیت درمانی هم دارد. شربت کالیک اولین شربت ساخته شده از مواد مؤثره شیرین بیان است که در رفع سرفه، گلودرد و لارنژیت مؤثر است و داروی میگرافار اولین داروی فرمول بندی شده از گیاه تاناستوم و مؤثر در درمان میگرن است که با تاکید بر دانش روز داروسازی و تکنولوژی های جدید ساخته شده اند.
نبوی در تشریح چالش های موجود بر سر راه این شرکت، اظهار داشت: نابسامانی اقتصادی و نوسان قیمت نهاده های تولید زمینه ساز بی ثباتی تولید در کشور شده است. افزایش قیمت نهاده ها نسبت به سالهای گذشته و ورود دولت در مبحث قیمت گذاری ها بدون در نظر داشتن افزایش هزینه های تولید، سود شرکت ها را به حداقل یا صفر رسانده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: افزایش دستمزدها از جانب دولت بدون در نظر گرفتن منبع تأمین آن، مسائل در ارتباط با بیمه و دارایی، تحریم ها و همینطور مشکل تأمین نیروی انسانی کارآمد و نخبه همچون مسائلی است که تولیدکننده با آن مواجه می شود.
نبوی با تاکید بر جهت گیری علمی در فرمول بندی داروهای شرکت و استفاده از علم روز داروسازی و تکنولوژی های جدید در زمینه داروسازی گیاهی، خاطرنشان کرد: این مورد افتخارات گوناگونی در صنعت دارویی کشور را برای شرکت ما به دنبال داشته است. کسب عنوان های «محصول دانش بنیان برگزیده کشور» در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران برای تولید شامپو داروی رکوبیزول که اولین شامپو داروی گیاهی ثبت شده در کشور است، «شرکت فناور برتر» در بیست و یکمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران و «شرکت برتر» در چهارمین جشنواره نوآوری و فن آفرینی همچون این موارد است.
وی کیفیت و اثربخشی زیاد محصولات ساخته شده را مزیت رقابتی این شرکت دانست و تصریح کرد: فرمول بندی داروهای جدید از برنامه های آینده شرکت است و می کوشیم تا با عرضه داروهای مؤثر در درمان به بازار دارویی کشور گامی برای سلامت جامعه برداریم.1401/01/28
09:18:45
5.0 / 5
780
تگهای خبر: بیمه , تخصص , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳