برنامه رویدادهای استارتاپی علمی كاربردی امسال

برنامه رویدادهای استارتاپی علمی كاربردی امسال

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه رویداد هایی استارت آپی در سال ۱۴۰۰ تثبیت می شوند، اظهار داشت: ایجاد بهره وری در کسب و کارها با استفاده از خلاقیت و نوآوری را در دنیای امروز ضروریست که ما در دانشگاه علمی کاربردی این هدف را تثبیت خواهیم کرد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر پیمان دانش کار آراسته در جریان برگزاری رویداد شتاب (استارت آپی) حمل و نقل جاده ای در استان کرمان از تحقق رویدادهای استارتاپی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد و اظهار داشت: ایجاد بهره وری در کسب و کارها با استفاده از خلاقیت و نوآوری را در دنیای امروز ضروریست چون که استارت آپ ها یکی از نمونه های بهره وری در کسب و کارها به شمار می روند.
وی ادامه داد: ما در دانشگاه علمی کاربردی سال ۹۹ را سال عینیت بخشیدن به رویداد هایی استارت آپی هدف قرار دادیم و سال ۱۴۰۰ را سال تثبیت این تفکر در نظر گرفتیم.
دکتر دانش کار آراسته اضافه کرد: با نهادینه کردین زیست بوم فعالیتهای استارتاپی در سطح کشور از راه مراکز آموزش علمی کاربردی و مراکز نوآوری، بهره مند کردن مراکز از برکات این فعالیت ها و تثبیت دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور با تمرکز بر این مورد و فرصت ایجاد کسب و کار متناسب برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی باعث عینیت بخشیدن به استارتاپ ها خواهد شد.
وی همه شرکت کنندگان در رویداد استارتاپی را برنده این رویداد دانست و از صاحبان ایده خواست که به جنبه رقابتی این رویداد بسنده نکنند و در جهت اصلاح و توسعه ایده خود با کمک مرکز نوآوری حمل و نقل جاده ایی کوشا باشند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در ادامه مدیرکل دفتر نوآوری فناوری و تجاری سازی تعداد زیاد ایده های رسیده به دبیرخانه رویداد را نشان دهنده وجود دانش ضمنی در کامیون داران در شهرستان سیرجان دانست.
وی عرضه ایده ها را شروع کار صاحبان ایده و مرکز نوآوری دانست و تصریح کرد: افراد صاحب ایده می توانند ایده های خویش را در مرکز نوآوری مستقر کنند تا با دریافت راهبر و راهنمایی های لازم از مرکز نوآوری مشکلات ایده خویش را رفع کنند و یک مشکل از معضلات و مشکلات حمل و نقل جاده ای را حل کنند.
دکتر محمد حسین موسی زاده تکمیل اکوسیستم نوآوری با حضور سرمایه گذاران مخاطره پذیر، فعال سازی صندوق پژوهش و فناوری، فعال سازی مدرسه کسب و کار، اعطای مجوز شتاب دهنده ها، توسعه مراکز نوآوری بخش خصوصی را از برنامه های سال ۱۴۰۰ دفتر نوآوری، فناوری و تجاری سازی دانشگاه برشمرد.
سپس دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان گزارشی از برگزاری رویداد های شتاب (استارت آپی) این واحد استانی عرضه کرد و برگزاری این رویداد را شروع مسیر تبدیل ایده به محصول و ایجاد کسب و کار دانست و از دست اندرکاران رویداد خواست به این مهم توجه ویژه ایی داشته باشند.
در بخش اصلی و پایانی برگزاری این رویداد ۱۰ ایده با عناوین طرح ایده سیستم اطفاء حریق ماشین آلات سنگین و فوق سنگین، طرح ایده آپشن اخطار میزان فشار باد لاستیک، طرح ایده نصب حسگر یا دوربین روی کمپرسی ها و تراک ها، راه اندازی سایت مخصوص عرضه قطعات و لوازم مورد نیاز کامیونداران و تعمیرکاران، سیستم هوشمند اخطار بالا بودن اتاق کمپرس حین حرکت، مکانیزه شدن استفاده از چادر در کامیون ها، نصب ورق های ضدسایش و لغزنده (ورق های تفلونی) برای کف اتاق بار کامیون و تریلرهای کمپرسی، کمک های بالونی برای اکسل، جلو ماشین آلات سنگین، طراحی سیستم اخطار تغییر وضعیت بار یا سست شدن کابل های حمل بار و شیشه پاک کن دیجیتال توسط صاحبان ایده به داوران و شرکت کنندگان این رویداد عرضه شد.
منبع:

1400/02/17
17:41:00
5.0 / 5
1693
تگهای خبر: دوربین , دیجیتال , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱