شركتهای پارك پردیس و شركتهای عراقی در تولید محصولات فناورانه همكاری می كنند

شركتهای پارك پردیس و شركتهای عراقی در تولید محصولات فناورانه همكاری می كنند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به منظور تولید مشترک محصولات فناورانه بین یکی از جدید ترین کارگزاران صادراتی تبادل فناوری فعال در حوزه کشور عراق با مرکز توسعه تجارت فناوری تفاهمنامه ای به امضا رسید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، میلاد صدرخانلو، رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس با بیان این خبر، اظهار داشت: این تفاهمنامه پیرو سیاست های پارک فناوری پردیس در خصوص توسعه بازارهای بین المللی شرکتهای عضو پارک، بخصوص در منطقه و همینطور در همکاری با کشورهای دوست جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.
وی توضیح داد: در اولین نشست بین نمایندگان مرکز توسعه تجارت فناوری و بروکر مذکور برنامه دقیق عملیاتی در دو نسخه کوتاه مدت و دراز مدت تنظیم شد تا امسال ما شاهد همکاری بسیار نزدیک و مشارکت عملیاتی بین شرکتهای عضو پارک و شرکتهای توانمند عراقی در تولید محصولات باشیم.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری، اظهار نمود: در سال ۱۴۰۰ بنا داریم با عنایت به اشتراکات گسترده بین دو ملت ایران و عراق و همینطور خواستی که در سیاست های دولتی و سیاست های فناورانه کشور وجود دارد، زمینه های همکاری را بین شرکتهای دو کشور فراهم نماییم.
وی ادامه داد: سیاست صادراتی پارک فناوری پردیس در کشور عراق بر تولید مشترک است و ما به دنبال این هستیم که با مشارکت شرکتهای عراقی بتوانیم به تولید و مشارکت در فناوری برسیم. ایران و عراق دو کشور دوست و مسلمان منطقه هستند و ما به دنبال یک مشارکت دو سر برد در حوزه فناوری بین این دو کشور هستیم.
صدرخانلو در مورد فرایند آغازین این مشارکت، توضیح داد: در قدم اول آن دسته از شرکتهای توانمند عضو پارک را که می توانند در حوزه این همکاری مشارکت داشته باشند، شناسایی کرده و بلافاصله برای تناظریابی بین آنها و شرکتهای عراقی اقدام می نماییم.
وی افزود: سپس درصدد هستیم که برای ایجاد تعاملات لازم بین شرکتهای دو کشور برنامه ریزی نماییم. پیرو این تعاملات حوزه های مناسب برای همکاری شناسایی شده و نقصها در حوزه سرمایه گذاری و تسهیلات رفع خواهد شد تا پس از آن مشارکت فناورانه ای که مدنظر ماست، محقق شود.
به نقل از پارک فناوری پردیس، رئیس مرکز تجارت فناوری پارک فناوری پردیس در انتها اظهار داشت: امید داریم که با همکاری شرکتهای عضو پارک و سایر عوامل اثرگذار در زیست بوم فناوری ایران و عراق بتوانیم به این مشارکت دست یابیم.
منبع:

1400/01/23
10:29:49
5.0 / 5
1150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP