معاون وزیر علوم در اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی حركت تاكید كرد

پیوند انجمن های علمی و پارك های فناوری زمینه ساز توسعه دانش در كشور

پیوند انجمن های علمی و پارك های فناوری زمینه ساز توسعه دانش در كشور

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: تشکیل انجمن های بین رشته ای و گسترش انجمن های علمی در کنار پارک های علم و فناوری و مراکز رشد می تواند موجب گسترش و توسعه عرصه علم و دانش در کشور شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در آیین اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت که امروز (دوشنبه) در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد، با اشاره به برگزاری جشنواره حرکت در سالهای گذشته اظهار نمود: چهار دوره از سیزده دوره جشنواره حرکت مربوط به دوران دولت تدبیر و امید است که از سال ۱۳۹۲ شاهد برگزاری آن بوده ایم و حضور مقام عالی وزارت در بیشتر دوره ها نشان از اهمیت ویژه ای است که وزارت علوم برای این جشنواره قائل است.
وی اضافه کرد: امروز ما شاهد گسترش ۳۰ درصدی انجمن های علمی هستیم، بطوریکه این انجمن ها از چهار اتحادیه در سال ۱۳۹۲ امروز به ۴۰ اتحادیه بالا رفته اند و الان ۹۷۰۰ انجمن علمی داریم که با ظرفیت و تجربه ای که دارند، می توانند با مجموعه هایی که در رابطه با رشته های شان است، ارتباط تنگاتنگ برقرار کنند.

دکتر غفاری در ادامه اظهار داشت: ما امسال دو بار جشنواره بین المللی حرکت را در ماه مرداد و اسفند برگزار کردیم و علی رغم مشکلات ناشی از بیماری کرونا در کشور تلاش شد تا با بازآرایی فضای مجازی بتوانیم تمامی غرفه های دانشجویی را به شکل مجازی ایجاد نماییم و در معرض دید عموم قرار دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اضافه کرد: امروز سامانه های زیادی بر اثر تلاش انجمن های علمی به وجود آمده است و جا دارد که از تک تک دانشجویانی که با کنشگری ایفای نقش مؤثر می کنند و همین طور از معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و اساتید تشکر نماییم. امروزه بخشنامه های مؤثری تهیه شده است تا شرایط مناسبی برای فعالیت انجمن های علمی ایجاد شود.

وی اشاره کرد: در سالهای اخیر بخش بین الملل، ایده شو و بخش پویا به جشنواره حرکت اضافه گردید تا بتواند هر چه بیشتر به ارتقای دانش در کشور کمک نماید.

در ادامه این مراسم دکتر حمیدیان، دبیر بخش بین المللی جشنواره حرکت نیز اظهار داشت: جشنواره حرکت جشنواره ای از طرف دانشجویان برای خود دانشجویان است که بعنوان یکی از دستاوردهای دیپلماسی علمی کشور شمرده می شود.

بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی ادامه داد: در این دوره ۳۰۷ اثر از دانشجویان خارجی از ۵۱ کشور در ۱۱ محور مختلف دریافت شد که پس از داوری ها ۱۵ اثر از ۱۰ کشور بعنوان آثار برگزیده انتخاب شدند و بی گمان این مهم بدون همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با دانشگاه ها میسر نمی شد.


منبع:

1399/12/26
20:40:05
0.0 / 5
1179
تگهای خبر: فضای مجازی , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳