رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ارائه شد

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ارائه شد

دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور در حکمی از جانب معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بعنوان رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت انتخاب شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در متن حکم دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خطاب به دکتر محمدرضا منظم اسماعیل پور، استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران آمده است: "با عنایت به تعهد تخصص و سوابق پرارزش جنابعالی به باعث این ابلاغ بعنوان رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت منصوب می شوید. انتظار دارم با روحیه چابک و جهادی ضمن ساماندهی امور آن دفتر و حوزه های مرتبط بخصوص موارد در ارتباط با تسهیل فعالیتهای دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه فناوری و نوآوری فناوری با رویکرد حمایتی نسبت به موارد ذیل اقدام فرمایید:
- طراحی تدوین و پسشنهاد برنامه ها و روش های نوین در پشتیبانی از توسعه فناوری سلامت در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور.
- ارزیابی نظارت و هدایت برنامه ها و فعالیتهای حوزه فناوری در سطح ستاد و حوزه تحقیقات دانشگاه های علوم پزشکی کشور.
- توجه ویژه به استفاده از ظرفیت های تحقیقاتی فناورانه در مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و غیر پزشکی با رویکرد مساله محور و هدایت فعالیتهای فناورانه به سمت نیازهای جامعه و نظام سلامت.
- تخصیص بودجه و منابع بر مبنای رویکرد مبتنی بر برنامه و نظارت بر فرآیند تخصیص و مصارف بودجه و منابع مبتنی بر عملکرد و سنجش.
- استفاده از ظرفیت فناوران و اعضای هیات علمی در تسهیل و هدایت زیرساخت ها در راه توسعه و قابلیت ها و پیشبرد اهداف و تحقق دانشگاه های نسل سوم.
- برنامه ریزی و نظارت بر فعالیتهای حوزه فناوری سلامت و هدایت و راهبری نهادها و مجموعه های مرتبط.
- استفاده از همگرایی و هم افزایی میان سایر وزارت خانه ها و نهادهای بین بخشی و همینطور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تحقق اهداف کلان نظام سلامت در حوزه فناوری سلامت.
- فراهم کردن زمینه های لازم جهت عملیاتی کردن چرخه علم تا ثروت و فرآیند از ایده تا محصول و رویکرد پژوهش تا بازار با استفاده از ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی و سایر دانشگاه های کشور ضمن توجه به جایگاه پرارزش بین المللی ایران.
توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت دارم."
بر اساس این گزارش، پیش از این دکتر حسین وطن پور مسئولیت دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را برعهده داشت.
منبع:

1399/12/09
14:45:44
0.0 / 5
1082
تگهای خبر: تخصص , خدمات , فرم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری