تولید بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول از طرف ۳۰۰ شركت دانش بنیان دانشگاه امیركبیر

تولید بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول از طرف ۳۰۰ شركت دانش بنیان دانشگاه امیركبیر

مدیر مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه از طرف بیش از 300 شرکت فناور و دانش بنیان این دانشگاه بیش از 400 خدمت و محصول دانش بنیان ارائه می شود، اظهار داشت: علاوه بر آن پروژه ملی ابررایانه در این دانشگاه درحال انجام است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی نیکبخت در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینای دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده، ۱۱ پژوهشکده، ۲۵۰ آزمایشگاه پژوهشی و آموزشی و همین طور دارای ۵۳۶ عضو هیات علمی، ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف، حدود ۶۶ هزار فارغ التحصیل و دارای بیش از هزار ثبت اختراع داخلی و خارجی است.
وی اشاره کرد: تا حالا توسط اساتید این دانشگاه بیش از ۳۱ هزار و ۵۰۰ مقاله در ژورنال ها و کنفرانس های بین المللی چاپ شده است که از این بین بیش از ۱۶ هزار و ۷۰۰ مقاله ISI است و این دانشگاه در زمینه مستندات علمی و ارجاعات رتبه نخست کشور را به خود مختص کرده است.
نیکبخت اشاره کرد: بر طبق رتبه بندی QS این دانشگاه رتبه ۴۷۷ دنیا را دارد و درباب بحث ارجاعات نیز رتبه ۱۷ بین المللی و نخست کشور را به خود مختص کرده است که این مورد نشان از کیفیت بالای پژوهش در دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
مدیر مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه تعداد قراردادهای صنعتی این دانشگاه در نیمه نخست امسال نسبت به سالهای گذشته رشد بسیار خوبی داشته است، تصریح کرد: این رقم تا آخر سال نیز افزایش خواهد داشت و درحال حاضر حجم قراردادهای صنعتی این دانشگاه از بودجه عمومی دانشگاه نیز چنددرصد بیشتر است.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه قراردادهای صنعتی شاخصی در حوزه نفت، فناوری اطلاعات و مباحث زیست محیطی دارد، افزود: علاوه بر آن باشگاه مهارت و اشتغال دانشگاه سال قبل افتتاح شد و با وجود شیوع بیماری کرونا توانستیم دوره های خوبی را برگزار نماییم.
نیکبخت اشاره کرد: در دانشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت فناور و دانش بنیان فعالیت می نمایند که بیش از ۳۰۰ محصول دانش بنیان و ۱۴۰ خدمت دانش بنیان ارائه می کنند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیرفناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: درحال حاضر شرکت های دانش بنیان این دانشگاه بیش از ۴۰۰ خدمت و محصول دانش بنیان ارائه می کنند ضمن آنکه پروژه ملی ابررایانه در این دانشگاه درحال انجام است و این ابررایانه از قدرت پردازش بسیار بالا برخوردارست که اهمیت این پروژه در بومی بودن دانش متخصصان آنست.1399/11/23
22:41:53
0.0 / 5
1288
تگهای خبر: تخصص , تولید , رایانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP