به دنبال احضار مدیر فیس بوك؛

هند فیسبوك را عامل نفرت پراكنی ضد مسلمانان دانست

هند فیسبوك را عامل نفرت پراكنی ضد مسلمانان دانست

به گزارش پی اچ پی و جی كوئری به دنبال عدم حضور رئیس شعبه فیسبوك در هند در نشستی در دهلی نو جهت بررسی نقش این شبكه اجتماعی در نفرت پراكنی، مقامات هندی فیسبوك را به غرض ورزی بر ضد مسلمانان متهم كردند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از آسین ایج، صدها میلیون هندی از فیسبوک و واتس اپ برای تماس با یکدیگر استفاده می نمایند، اما در جریان درگیری های فرقه ای فوریه گذشته در هند، هر دو پلت فرم به ابزاری برای توهین و به مسلمانان و نفرت پراکنی توسط هندوها مبدل شدند و دولت هند می گوید باوجود طرح درخواست های بسیار از فیسبوک، این شبکه اجتماعی پست های نفرت پراکن را حذف نکرده است.
هفته گذشته کمیته تخصصی صلح و نظم اجتماعی دولت هند آجیت موهان مدیر فیسبوک در هند را احضار کرد تا در مورد نقش این شبکه اجتماعی در آشوب های فرقه ای هند تحقیق کند. فیسبوک متهم است عمداً خیلی از توهین ها و بی احترامی های هندوها ضد مسلمانان را در فیسبوک حذف نکرده است. در جریان این درگیری ها بیشتر از ۵۰ نفر کشته شدند که اغلب آنها مسلمان بودند.
کمیته مورد اشاره به دنبال غیبت مدیر فیسبوک در هند اعلام نمود این اقدام نشان داده است که فیسبوک می خواهد نقش خود در آشوب های دهلی را مخفی کند. از همین رو مدیر مورد اشاره مجدداً احضار خواهد شد.
در اوایل ماه جاری میلادی هم ۱۸ نماینده مجلس هند فیسبوک را به غرض ورزی سیاسی و عدم رعایت بی طرفی در نشر عقاید کاربران متهم کرده بودند. فیسبوک متهم است از حذف اظهارات ضداسلامی یکی از سیاست مداران حزب حاکم هند در آگوست گذشته هم خودداری کرده تا منافع تجاری خویش را در این کشور حفظ کند.

1399/06/28
20:19:52
5.0 / 5
1890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳