۳۱ شهریورماه آخرین مهلت ارسال آثار در مسابقه الو ماهواره

۳۱ شهریورماه آخرین مهلت ارسال آثار در مسابقه الو ماهواره

پی اچ پی و جی كوئری: علاقه مندان به شركت در مسابقه فیلم كوتاه با عنوان ˮالو ماهوارهˮ كه به مناسبت هفته جهانی فضا توسط سازمان فضایی ایران برگزار می شود، می توانند آثار خودرا تا 31 شهریورماه ارسال نمایند.


به گزارش ایسنا، هفته جهانی فضا از ۴ تا ۱۰ اکتبر برابر با ۱۳ تا ۱۹ مهرماه سال جاری برگزار می گردد و انجمن هفته جهانی فضا شعار "ماهواره ها زندگی را بهتر می کنند" را برای شعار امسال هفته جهانی فضا (۱۳۹۹) انتخاب نموده است.
بر این اساس در ایران برنامه های ترویجی برای این هفته برگزار می گردد که از آن جمله می توان به رویداد "الو ماهواره" اشاره نمود. با توسعه و رشد تکنولوژی های جدید، کاربردها و خدمات ماهواره ای در حوزه هایی چون انرژی، محیط زیست، بلایای طبیعی، معادن، خدمات شهری، هواشناسی و کشاورزی توسعه یافته است و در این راستا مسابقه "الو ماهواره" با نگاهی آینده نگر و با تاکید بر ایده پردازی در حوزه کاربرد ماهواره ها و خدمات آنها در هفته جهانی فضا برگزار می گردد.
این مسابقه در دو بخش "فیلم کوتاه" و "فیلم موبایلی" با موضوع "اگر می توانستید با یک ماهواره صحبت کنید از آن می خواستید چه خدماتی به شما ارائه کند؟" تعریف شده است.
شرکت کنندگان می توانند بدون محدودیت سنی، برای حضور در این مسابقه شرکت نمایند، ضمن آنکه استفاده از زبان و گویش های منطقه ای و محلی ایران در این فیلم ها آزاد است و هر شرکت کننده می تواند در هر کدام از بخش های مسابقه حداکثر ۲ فیلم ارسال نماید.
فیلم ها باید به صورت افقی گرفته شوند و دبیرخانه این رقابت فیلم هایی که به صورت عمودی تصویربرداری شده اند، پذیرش نخواهد کرد و کیفیت فیلم های قابل پذیرش در هر دو بخش مسابقه با حداقل رزولوشن ۷۲۰ و فرمت قابل پذیرش MP۴ تعیین شده است. حجم فیلم های ارسالی نباید بیشتر از ۵۰ مگابایت باشد و مدت زمان فیلم های قابل پذیرش حداقل ۶۰ و حداکثر ۱۲۰ ثانیه است.
متقاضیان می توانند فیلم های ۶۰ تا ۱۲۰ دقیقه ای خودرا تا ۳۱ شهریورماه تنها بوسیله سایت سازمان فضایی ایران به آدرس (www.isa.ir) درگاه هفته جهانی فضا ارسال نمایند.
نتایج داوری فیلم های ارسالی تا ۱۰ مهرماه امسال تعیین می شود و فیلم های منتخب در هفته جهانی فضا از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه نمایش داده می شود، علاوه بر آن به یک فیلم که در زمان نمایش بیشترین رای مردمی را داشته باشد نیز جایزه ویژه هیات انتخاب تعلق خواهد گرفت.
منبع:

1399/06/12
21:13:12
5.0 / 5
1686
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP