قیمت نفت با کاهش ذخایر آمریکا صعودی شد

قیمت نفت با کاهش ذخایر آمریکا صعودی شد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، قیمت نفت در معاملات چهارشنبه بازار آسیا بعد از آماری که کاهش بیش از اندازه ذخایر آمریکا را نشان داد، افزایش پیدا کرد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۴۷ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، ۸۶ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین حد در ۱۰ هفته گذشته بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۳ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، به ۸۳ دلار و ۲۴ سنت در هر بشکه رسید و نزدیک به بالاترین رکورد دو ماه اخیر ایستاد.

هر دو شاخص روز سه شنبه که نگرانی ها نسبت به مختل شدن تولید منطقه خلیج مکزیکو بر اثر توفان گرمسیری «بریل» تسهیل شد، با کاهش، بسته شدند.

مرکز ملی توفان آمریکا اعلام نمود پیشبینی می شود توفان گرمسیری «بریل» تا زمان ورود به خلیج مکزیکو تا پایان هفته جاری، به توفان ضعیف تری تبدیل گردد.

ئیپ جون رونگ، استراتژیست بازار شرکت آی جی اظهار داشت: قیمت نفت پیش از این، به علت نگرانی از مختل شدن عرضه بر اثر وقوع توفان «بریل»، افزایش پیدا کرده بود و با روشن شدن تأثیر محدود احتمالی این توفان، احیانا بخشی از این رشد را از دست خواهد داد. با این وجود، برداشت قابل توجه از ذخایر نفت آمریکا، تا حدودی از قیمتها پشتیبانی کرد و همزمان، تنش ها در خاورمیانه هم ادامه یافت.

منابع بازار به نقل از گزارش موسسه امریکن پترولیوم اعلام نمودند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ ژوئن، به میزان ۹.۱۶۳ میلیون بشکه کاسته شده است اما ذخایر بنزین به میزان ۲.۴۶۸ میلیون بشکه رشد کرد. ذخایر سوخت های تقطیری به میزان ۷۴۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرد.

تحلیلگران در نظرسنجی رویترز، کاهش ذخایر نفت به میزان ۷۰۰ هزار بشکه، کاهش ذخایر بنزین به میزان ۱.۳ میلیون بشکه و کاهش ذخایر سوخت های تقطیری به میزان ۱.۲ میلیون بشکه را پیشبینی کرده بودند. آمار رسمی ذخایر نفت و فرآورده های نفتی آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

میتسورو مورایشی، تحلیلگر شرکت فوجیتومی سکیوریتیز در اینباره اظهار داشت: قیمت نفت از کاهش ذخایر نفت آمریکا پشتیبانی شد اما این رشد محدود بود چونکه بعضی از سرمایه گذاران به دنبال سودگیری از صعود اخیر قیمتها به بالاترین حد از آوریل بودند.

در این بین، انتظار می رود تقاضا برای بنزین در آمریکا، با آغاز فصل سفرهای تابستانی در این کشور، افزایش پیدا کند. انجمن خودروی آمریکا پیشبینی کرده است که سفر در دوره تعطیلات روز استقلال در هفته جاری، ۵.۲ درصد بالاتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ خواهد بود و سفرهای خودرویی، ۴.۸ درصد افزوده می شود.

در خاورمیانه، نیروهای رژیم صهیونیستی روز سه شنبه چندین منطقه در جنوب نوار غزه را بمباران کردند و هزاران فلسطینی مجبور به ترک خانه های خود شدند. در مرز با لبنان هم بین ارتش رژیم صهیونیستی و حزب الله، تبادل آتش صورت گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، ویویک دهار، تحلیلگر بانک کامن ولث استرالیا در اینباره اظهار داشت: ریسک جنگ رژیم صهیونیستی و حزب الله با ریسک گسترش درگیری در خاورمیانه احیانا به معنای ریسک های صعودی در دورنمای آینده نزدیک ما خواهد بود.

در این بین، نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ژوئن برای دومین ماه متوالی افزوده شد و عرضه بالاتر نیجریه و ایران، تأثیر کاهش عرضه داوطلبانه سایر اعضای این گروه و متحدانشان در اوپک پلاس را جبران کرد. این گروه در ژوئن، ۲۶.۷۰ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که ۷۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه مه افزوده شد.

منبع:

1403/04/15
11:04:07
5.0 / 5
136
تگهای خبر: تولید , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP