گام پنجم؛ آینده هوشمند،

توافق رومانی و اوکراین برای توسعه فناوری 5G

توافق رومانی و اوکراین برای توسعه فناوری 5G

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، اکراین و رومانی توافقنامه همکاری جدیدی منعقد کرده اند که طبق آن، این دو کشور در زمینه اقدامات امنیت سایبری، توسعه ۵G و احیای زیرساخت های اتصال اکراین همکاری خواهند کرد.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در این توافق، رومانی حمایتی را برای بازگرداندن زیرساخت های اوکراینی که با تهاجم روسیه به خطر افتاده است، عرضه می کند. برنامه مشترک در چارچوب بازیابی و ارتقای زیرساخت های دیجیتالی که تحت تاثیر تهاجم روسیه قرار گرفته اند، است تا پوشش اینترنتی را برای مناطق دورافتاده و صعب العبور فراهم آورد.

گفته شده بهبود انعطاف پذیری و امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، تقویت دفاع سایبری از شبکه های ملی و زیرساخت های دیجیتال، توسعه زیرساخت ابری برای خدمات الکترونیکی عمومی، ایجاد و معرفی فناوری ۵G در اکراین و توسعه کریدورهای ۵G بین مرزهای اکراین و رومانی از دیگر اهداف این توافقنامه است.

بنابراین رومانی به لیست کشورهایی که مستقیما از اکراین در حوزه سایبری حمایت می کنند، می پیوندد.

به عبارت دیگر مطابق مکانیسم تالین و اعضای مشارکت کننده در آن شامل استونی، هلند، کانادا، لهستان، فرانسه، سوئد، آلمان، دانمارک، ایالات متحده و بریتانیا، رومانی هم به دنبال نقش آفرینی در این استراتژی جمعی برای اندازه گیری نیازهای امنیت سایبری اکراین و تخصیص منابع برای برآورده کردن آنها همچون کشورهای شرکت کننده در این استراتژی است.

مشارکت هر کشور در این مکانیسم توسط شرکتهای فناوری محلی و سازمان های غیردولتی و همینطور بودجه قابل توجه دولتی پشتیبانی می شود و بعنوان مثال استونی کشوری که این ابتکار را رهبری می کند، متعهد شده است که تا سال ۲۰۲۴ حدود ۵۰۰ هزار یورو در این مکانیسم سرمایه گذاری کند.

منبع:

1402/10/19
13:07:58
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری