راه اندازی لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی در دانشگاه تهران

راه اندازی لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی در دانشگاه تهران

پی اچ پی و جی کوئری: رییس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران از مصوبه شورای پژوهشی دانشگاه تهران جهت راه اندازی لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر هاشم آقازاده با بیان این خبر، درباره ی لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی، اظهار داشت: هدف از راه اندازی این لابراتوار این است که با رویکرد کاربردی و حرفه ای، خدمات تخصصی در رابطه با دو حوزه مسائل تجاری و مسائل مالی به صنعتگران و فعالان و بازارهای داخلی و بین المللی ارائه شود.
دانشیار دانشکدگان مدیریت دانشگاه تهران، اضافه کرد: لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی به کسب وکارها، سازمان ها و شرکت های فعال در بازارهای مختلف کمک می نماید که بصورت حساب شده در کارهای تجاری و مالی عمل کنند و کارهای خودرا برمبنای بررسی و پژوهش سامان دهند. این لابراتوار فرصتی را برای ذی نفعان و فعالان بازارهای مختلف فراهم می آورد تا پیشاپیش از نتایج و عواقب تصمیماتی که اتخاذ می کنند، آگاه شوند و بدون پیش بینی و تحلیل های لازم عمل نکنند.
دکتر آقازاده اضافه کرد: تست های فنی و تخصصی در عرصه های تجاری شامل ورود به یک بازار، خروج از بازار، ایجاد یا توسعه برند جدید، توسعه محصول، جذب گروه جدید مشتریان و یا حذف گروهی از مشتریان، تنظیم گری روابط با رقبا و غیره همچون خدمات تخصصی لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی در عرصه تجاری است.
وی از تحلیل بازار نظام بانکی، بازار خدمات بیمه، بازار سرمایه و بازارهای مکمل حوزه مالی و همین طور بررسی ریسک و بازدهی سرمایه گذاری، تعیین مکانیسم های تامین مالی و سرمایه گذاری مناسب و غیره به عنوان خدماتی نام برد که در این لابراتوار در عرصه مالی ارائه می شود.
رییس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران با اشاره به جلب حمایت نهادهای ذیربط حاکمیتی، عمومی و دولتی و همین طور حامیان از بخش خصوصی بمنظور تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری آزمایشگاه، اشاره کرد: خدمات لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی بطور جدی مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوق جامعه است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر هندیجانی، دانشیار دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی وابسته دانشکده تجارت و مالیه عهده دار مسئولیت لابراتوار تکنولوژی های جدید تجارت و مالی شده است.
منبع:

1402/05/17
08:40:42
5.0 / 5
323
تگهای خبر: بیمه , تخصص , تكنولوژی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳