واردات آیفون ۱۴ برخلاف قانون است

واردات آیفون ۱۴ برخلاف قانون است

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، رییس اتحادیه فروشندگان موبایل تهران با اعلان اینکه همچنان واردات و فروش آیفون 14 ممنوع می باشد، اظهار داشت: از دولت تقاضا شده که با واردات این کالا موافقت کند و دولت درحال بررسی است.محمدرضا رمضان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد این که گفته می شود دولت با واردات رسمی تلفن همراه آیفون ۱۴ موافقت کرده است، گفت: تقاضا شده است که واردات آیفون ۱۴ قانونی شود برای اینکه تعدادی از نهادها می گویند این گوشی به ماهواره استارلینک وصل می شود در صورتیکه ممنوعست و برخی نهادها هم می گویند این اتصال انجام نمی شود؛ دولت دراین زمینه درحال بررسی است که اگر دراین زمینه مشکلی پیش نیاید با واردات موافقت خواهدنمود.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و موبایل تهران اضافه کرد: اکنون هیچ چیزی بصورت رسمی اعلام نشده است؛ در صورت موافقت با واردات ابتدا باید مقدماتی همچون تعیین و پرداخت هزینه های گمرکی صورت گیرد.
وی افزود: همچنان واردات و فروش این کالا ممنوعست و فروش موبایل مسافری نیز غیرقانونی شمرده می شود.
رمضان در مورد میزان واردات آیفون ۱۴ اظهار داشت: با توجه به این که این موبایل بصورت رسمی وارد کشور نشده است نمی توان آمار دقیقی ارائه داد؛ برخی تخمین می زنند که از مسیر مسافری حدود ۵۰ هزار دستگاه وارد کشور شده باشد. اما به نظر ما شاید حدود ۲۰۰ هزار دستگاه آیفون ۱۴ بصورت غیررسمی وارد کشور شده باشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و موبایل تهران اشاره کرد: زمانی می توان آمار دقیق از واردات آیفون ۱۴ داد که از طرف شرکت های رسمی و از مبادی رسمی و قانونی وارد کشور شده باشد.

1402/05/11
08:29:27
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP