دهقانی فیروزآبادی در نشست خبری برگزاری نمایشگاه آبادیران اعلام كرد

مشارکت ۲۸ نهاد دولتی در محرومیت زدایی از کشور

مشارکت ۲۸ نهاد دولتی در محرومیت زدایی از کشور

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری اعلام نمود: نمایشگاه نوآوری برای آبادانی- آبادیران با مشارکت 28 دستگاه اجرایی با هدف پیشرفت و عدالت برگزار می گردد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در نشست خبری امروز که در محل معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار گردید، با اعلان اینکه دبیرخانه برنامه ملی آبادیران در معاونت علمی به راه افتاده است اضافه کرد: نمایشگاه نوآوری برای آبادانی- آبادیران با مشارکت ۲۸ دستگاه اجرائی با هدف پیشرفت وعدالت برگزار می گردد.
وی با اعلان اینکه این دستگاهها در عرصه رفع محرومیت از مناطق کشور فعال می باشند، افزود: برگزاری این نمایشگاه یک ابتکار است تا بوسیله آن بتوانیم وظیفه ملی محرومیت زدایی را با هم صدایی سایر دستگاهها اجرائی نماییم.
دهقانی فیروزآبادی با تأکید بر این که محرومیت مناطق مختلف کشور از نوع توجه است و نه از نوع ظرفیت ها و استعدادها و قابلیت ها، اشاره کرد: هرجایی که ظرفیت ها و قابلیتهایی وجود دارد، ساکنان آن منطقه نیز دارای استعدادهایی هستند و برای رفع محرومیت نیاز است تا توجه بیشتری به این مناطق صورت گیرد.
معاون علمی رییس جمهوری با اشاره به برگزاری رویداد نمایشگاه آبادیران از ۲۳ خردادماه، اظهار داشت: این برنامه بدنبال آنست تا توجهات علمی و اقتصاد دانش بنیان را به نقاط محروم کشور که دارای بیشترین پتانسیل ها هستند، معطوف کند.
وی ادامه داد: نتیجه این توجه احساس تعلق به کشور است. نمونه این نوع اقدامات اردوهای جهادی است که افراد با حضور در مناطق محروم و دیدن رنج مردم، ساعی تر و علاقه مندتر در راستای رفع نیازهای کشور گام برمی دارند.
دهقانی فیروزآبادی اشاره کرد: تجربه ثابت کرد که افرادی که در اردوهای جهادی مشارکت دارند، احساس بیشتری برای رفع نیازهای کشور دارند.
وی با اشاره به پتانسیل های کشور اشاره کرد: کافی است شرکتهای دانش بنیان و فناور به نیازها و پتانسیل های کشور متصل شوند. این امر سبب می شود که بواسطه بکر بودن فرصت ها، زمینه برای توسعه اقتصاد دانش بنیان فراهم گردد.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به حضور ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه، اظهار داشت: این رویداد از ۲۳ تا ۲۵ خردادماه برگزار می گردد و امیدواریم با هم افزایی این ۲۸ نهاد مشارکت کننده، تا سال آینده در عرصه اقتصاد دانش بنیان و کسب وکارها اقداماتی صورت گیرد که بتوانیم در نمایشگاه سال آینده آبادیران بتوانیم علاوه بر ارائه گزارش یک سال فعالیت، گزارشی از ایجاد فرصت های جدید و کشف شده ارائه نماییم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تأکید بر این که نیازهای احصا شده در این نمایشگاه بر طبق آمایش سرزمینی است که این ۲۸ نهاد اجرائی کرده اند، اظهار داشت: مناطق محروم نیز برمبنای شاخص هایی چون نرخ بیکاری، سطح دسترسی و سطح رفاه تعریف شده اند.
دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: در این نمایشگاه با بوجودآوردن هم افزایی در نوآوری اجتماعی، معاونت علمی پلتفرمی را در عرصه نظام نیازها و فرصت های اقتصادی به وجود می آورد تا شرکت های دانش بنیان برمبنای نیازهای موجود طرح های خودرا پیاده سازی کنند.1402/03/22
08:20:28
5.0 / 5
384
تگهای خبر: دستگاه , شركت , فرم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳