شاهوردی مطرح كرد؛

ارتباط با علما و پژوهشکده های فقه و اخلاق نقطه قوت مرکز درمان ناباروری است

ارتباط با علما و پژوهشکده های فقه و اخلاق نقطه قوت مرکز درمان ناباروری است

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، قم رییس پژوهشگاه رویان اظهار داشت: ارتباط تنگاتنگ مرکز درمان ناباروری با علما و پژوهشکده های فقه و اخلاق می تواند نقطه قوت مرکز درمان ناباروری قم باشد.


عبدالحسین شاهوردی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که جهاد دانشگاهی پلی میان جامعه علمی و پاسخ به نیاز جامعه است، اظهار داشت: ازجمله دستاوردهای جهاد دانشگاهی می توان به پژوهشگاه رویان اشاره نمود که در عرصه درمان ناباروری خوش درخشیده است.
وی دلیلهای درخشش پژوهشگاه رویان را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: یکی از دلیلهای عملکرد موفق پژوهشگاه رویان را می توان، توانمندی این مجموعه در علوم پایه و زیست شناسی نامید.
رییس پژوهشگاه رویان با اعلان اینکه این پژوهشگاه در عرصه مباحث پزشکی تجربه خوبی در کشور دارد، مطرح کرد: بیولوژیست ها و دانشجویان علوم پایه نقطه قوت پژوهشگاه رویان هستند.
وی افزود: این جمع در ابتدا راستای پاسخ به نیازهای جامعه در عرصه درمان ناباروری ورود پیدا کرد، ولی امروز توانسته است در عرصه های مختلفی صاحب نظر شود.
شاهوردی با اشاره به این که از دیگر نقاط قوت عملکرد رویان در مقالات، کتاب های مباحث جنین شناسی، بیولوژیک و سلول های بنیادی است، عنوان کرد: در عرصه بیولوژیک می توان قدمهای بزرگی برداشت و رویان این مساله را اثبات نموده است.
وی با اعلان اینکه میدان بسیار بزرگی برای بیولوژیست ها فراهم گشته است، اشاره کرد: در گذشته بیولوژیست ها در نهایت استاد دانشگاه بودند ولی امروز در کنار اتاق های عمل بیمارستان ها درحال احیا و ترمیم سلول ها هستند.
رییس پژوهشگاه رویان با اشاره به این که خواستن، توانستن است، اشاره کرد: تجربه ثابت کرده است، در هر عرصه ای که جوانان ورود کرده اند، آثار بسیار بزرگی بجای مانده است.
وی با اعلان اینکه نیروهای انسانی نقش اساسی در سیر تکامل رویان داشته اند، تصریح کرد: ساختارها و بسترهایی که نیروهای انسانی بتواند در آن موفق شود نیز از دیگر مسائل مورد توجه است.
شاهوردی افزود: پژوهشگاه رویان هم اکنون چندین مجموعه مختلف دارد و همین طور چندین شرکت دانش بنیان در کنار این پژوهشگاه در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به این که مرکز درمان ناباروری قم شرایط ویژه ای دارد، اظهار داشت: تعداد بالای زائران و مسافرین در قم به سبب وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) باعث شده است که فرصت ویژه ای برای خدمت رسانی این مرکز ایجاد شود.
رییس پژوهشگاه رویان با اعلان اینکه استان قم مهد علما است، مطرح کرد: این مساله باعث شده است تا گفتمان خاص علمی در این شهر، مطرح شود که می تواند در ارائه خدمات مجموعه مرکز درمانی ق، م موثر باشد.
وی با اشاره به این که ارتباط تنگاتنگ مرکز درمان ناباروری با علما و پژوهشکده های فقه و اخلاق می تواند نقطه قوت مرکز درمان ناباروری قم باشد، عنوان کرد: مجموعه مرکز درمان ناباروری در قم تعامل خوبی با رویان و ابن سینا دارد و از پشتیبان علمی قوی ای برخوردارست.
شاهوردی با اعلان اینکه خیلی از مشکلات با این تعامل ارتباطی رفع می شود، اشاره کرد: دوراندیشی باعث شده است که به مسئله پژوهش نیز توجه گردد و در این جهت نیز این مرکز توانسته است با بهره گیری از این تحقیقات به خیلی از مشکلات و سوالات پاسخ دهد.
وی با اشاره به این که این مرکز می تواند در سطح ملی و بین المللی اقدامات بسیاری را انجام دهد، اشاره کرد: با دوراندیشی و همکاری با مجموعه های مختلف می توان اقدامات بزرگی را رقم زد.
منبع:

1402/02/20
08:41:13
5.0 / 5
296
تگهای خبر: خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱