تولید جرم نسوز مناسب برای کارخانه های فولاد

تولید جرم نسوز مناسب برای کارخانه های فولاد

پی اچ پی و جی کوئری: پژوهشگران یکی از شرکتها ماده ای برای تولید قطعات نسور با بهره گیری از نانو ذرات تولید کردند که از آنها می توان به عنوان جایگزین کست های ریختنی در کارخانه های فولاد، صنایع سیمان و پتروشیمی استفاده نمود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، پاتروکست تولید شده در این شرکت که بطور معمول با کمک یک سیال مخلوط شده و در یک نگهدارنده مشخص ریخته می شود تا یک قطعه نسوز را بوجود آورد، از مزیت هایی همچون قیمت مناسب، مقاومت فشاری سرد بسیار بالا، تحمل دما از ۱۴۰۰ تا ۱۸۵۰ درجه سانتی گراد و تقویت با نانوذرات با ابعاد کمتر از ۵۰ نانومتر برخوردارست.
به نقل از ستاد نانو، در ساخت نسوزهای ریختنی از بایندرهای مختلفی همچون بایندرهای کلوئیدی استفاده می شود. این محصول جرم ریختنی یا "کست" دیرگداز و نسوز حاوی نانوذرات بوده که به عنوان جایگزین بسیار مناسب برای کست های ریختنی بشمار می رود و مقاومت فشاری سرد بسیار بالا از خاصیت های بارز آنست که بسته به درصد آلومینای موجود در فرمول از دمای ۱۴۰۰ تا ۱۸۵۰ درجه حرارت را تحمل می کند.
این گروه از نسوزها به سبب خواص تقویت شده و روش نصب راحت موردتوجه خاصی قرار گرفته اند. نسوزهای ریختنی یک پیش مخلوط حاوی دانه های نسوز، زمینه، چسباننده ها و مواد کمکی بدون سیمان هستند و شامل خاک های سیلیسی، خاک های اسپینل و جرم های آلومینایی بوده و برای نسوزکاری در بلوک های بالا و پایین کوره القایی، ناودانی و سطح پلت فرم کوره القایی، لایه ایمنی تاندیش، لایه ایمنی پاتیل، درپوش پاتیل، درپوش تاندیش، عدسی های پیش گرم و تعمیرات کف پایل استفاده می شوند.
منبع:

1401/10/08
14:29:58
5.0 / 5
500
تگهای خبر: تولید , شركت , فرم , مقاوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴