دستیار معاون علمی رئیس جمهوری در زمینه اقتصاد دانش بنیان

دستیار معاون علمی رئیس جمهوری در زمینه اقتصاد دانش بنیان

پی اچ پی و جی کوئری: هاشم آقازاده طی حکمی به عنوان ˮدستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در زمینه اقتصاد دانش بنیانˮ منصوب گردید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری؛ طی حکمی هاشم آقازاده را به عنوان دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری منصوب نمود.
درمتن این حکم آمده است؛
«نظر بمراتب شایستگی و تجارب، به سبب این حکم شما را به عنوان "دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در زمینه اقتصاد دانش بنیان" منصوب می کنم. باتوجه به اهداف عالی این معاونت و لزوم برنامه ریزی و تحول در ارتقاء اقتصاد دانش بنیان کشور، ماموریت های اصلی زیر از آن مجموعه انتظار می رود:
*برنامه ریزی و طراحی "امور توسعه سرمایه گذاری و تامین مالی" در ساختار رسمی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و برقراری ارتباط موثر با تمامی بخش ها و ستادهای تخصصی معاونت.
*تشکیل شورای عالی مشورتی متشکل از نخبگان مالی-اقتصادی بمنظور راهبری کارهای معاونت در زمینه اقتصاد دانش بنیان.
*تنوع بخشی و ابزارهای تامین مالی متناسب با نیازهای درحال رشد اقتصاد دانش بنیان با تأکید بر توسعه صادرات و جذب سرمایه های خارجی
*پیگیری هدایت منابع مالی موجود در اقتصاد کشور به سرمایه گذاری مولد در زمینه های دانش بنیان
*توسعه ابزارهای تامین مالی مردمی در زمینه علم و فناوری در امتداد تحقق منویات رهبر انقلاب در "اقتصاد از مردم برای مردم.
*طراحی ساز و کار نظارت، راهبری، ارتقای راندمان و توانمندسازی صندوق های پژوهش و فناوری به عنوان بازیگران تخصصی نظام تامین مالی فناوری با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی.
*پیگیری مجدانه و ارتقاء دستاوردهای قبلی در زمینه ارزش گذاری دارایی های نامشهود و تسهیل ورود شرکت های دانش بنیان به بازار سرمایه.
*تعامل موثر در شوراهای بالادستی همچون شورای عالی اقتصاد و نیز کمیسیون اقتصاد دولت بمنظور تحقق اهداف اقتصاد دانش بنیان.
*پیش بینی و طراحی راهکارهای تامین مالی ویژه پروژه های پیشران معاونت با اثرگذاری در سطح ملی.

از درگاه خداوند متعال دوام توفیقات جنابعالی را در پیروی از منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های دولت مردمی خواستارم.
از تلاش و زحمات علیرضا دلیری، در طول تصدی این مسئولیت تشکر و قدردانی کرده و از خداوند متعال برای ایشان آرزوی بهروزی و توفیق دارم. لازم است از تجربیات ایشان و سایر همکاران در این عرصه به خوبی استفاده گردد.»


به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، هاشم آقازاده دانش آموخته دکتری مدیریت تجاری دانشگاه تهران است. وی دانشیار مدیریت تجاری دانشگاه تهران و رییس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران است که قبل از این، در مقام معاون اجرائی سابق پارک علم و فناوری دانشگاه تهران فعالیت داشت.1401/09/30
13:39:32
5.0 / 5
698
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP