راه اندازی نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

راه اندازی نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اظهار داشت: دهکده دهکده فناوری و نوآوری شیلات به زودی با همکاری «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی» ایجاد می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در رویداد کارآفرینی نوآورانه، دانش بنیان و اشتغال آفرینی حوزه شیلات، با اشاره به اقدامات و برنامه های وزارت علوم در حوزه های مختلف با سایر وزارتخانه ها همچون وزارت جهاد کشاورزی، اظهار داشت: موضوع امنیت غذایی و ایمنی غذایی برای آحاد افراد جامعه مساله ای است که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و در قالب ایجاد دهکده های فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی و الان نیز با راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری شیلات با جدیت درحال انجام و عملیاتی شدن است.
وی افزود: در این راستا، تا حالا پنج دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی راه اندازی شده که در تلاش هستیم تا آخر سال این تعداد را به ۱۰ مورد افزایش دهیم. همین طور طی تفاهم به عمل آمده درخلال دو وزارتخانه، در آینده نزدیک شاهد افتتاح نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات با همکاری پارک علم و فناوری قشم و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خواهیم بود که این مهم باتوجه به موقعیت جغرافیایی سایر استانها ادامه دار خواهد بود.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در ادامه با اشاره به سطوح آمادگی فناوری که از «ایده» تا «تولید انبوه» را در برمی گیرد، اظهار داشت: کارآفرینی جزو آغازین زنجیره ارزش سطوح فناوری است که نخستین قدم با فرهنگ سازی آن شروع خواهد شد. برای این منظور، وزارت علوم مبادرت به پیاده سازی "طرح ملی ترویج کارآفرینی" با هدف فرهنگ سازی، ایجاد عدالت آموزشی در حوزه آموزش و ترویج کارآفرینی و ارتقای مهارت ها و قابلیت های کارآفرینانه در بین دانشجویان کرده است. مخاطبان این طرح نیز دانشجویانی هستند که در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زیر نظر وزارت عتف تحصیل می کنند.
خیرالدین با اشاره به مراحل اجرائی این طرح، اظهار داشت: در گام نخست طرح ملی ترویج کارآفرینی، آموزش حدود ۳۰ هزار دانشجو را هدف گذاری کرده ایم. این دانشجویان با اعتبار هر نفر یک میلیون تومان در دوره های در رابطه با کارآفرینی و رویدادهای کسب وکار شرکت خواهند کرد.
به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با اشاره به اختصاص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی جهت اجرای طرح مذکور در دانشگاه ها، هسته ها و واحدهای فناور، اضافه کرد: طرح ملی ترویج کارآفرینی، با همکاری وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرائی می شود.1401/06/21
22:37:12
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آموزش , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵