بهبود کیفیت دید خلبانان با نانو پوشش های ایران ساخت

بهبود کیفیت دید خلبانان با نانو پوشش های ایران ساخت

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری، محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با استفاده از فناوری نانو، پوشش هایی را برای بهبود عملکرد شیشه ها عرضه کردند و توانستند با استفاده از این تکنولوژی پراکندگی نور را در شیشه هواپیماها کاهش دهند که این امر منجر به بهبود دید خلبانان می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، کاهش پراکندگی نور در شیشه هواپیما با نانولایه ها امکان پذیر شد تا نورهای متفرقه مزاحمتی برای دید خلبانان ایجاد نکنند. این محصول توسط یکی از شرکتهای دانش بنیان و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو تولید و روانه بازار شد.
نور متفرق شده از بی نظمی های سطحی، عملکرد اپتیکی قطعات مختلف را تضعیف می کند و این مورد شامل کاهش در بازدهی اپتیکی، کاهش کنتراست و شفافیت تصویر با ایجاد یک تصویر تار است.
BK7 یک شیشه اپتیکی با کیفیت بالا است که کاربردهای متنوعی در ادوات اپتیکی دارد. از آنجاییکه این محصول به خوبی در آزمون های شیمیایی عمل کرده و فرآیند تولید آسانی دارد، قیمت نهایی آن کاسته می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این شیشه می تواند در صنایع هوایی و تجهیزات مورد استفاده در آن، بعنوان رتیکل در لنزهای چشمی وسایل دیدبانی مانند تلسکوپ، دید تلسکوپی و یا صفحه اسیلوسکوپ و یا شیشه هواپیما به کار رود. رتیکل ها، قطعاتی هستند که در صنایع اپتیکی مثل رنج فایندرها، دوربین های دو چشمی و تجهیزات اپتیکی تلسکوپ های مدرج و میکروسکوپ ها استفاده می شوند. رتیکل ها باتوجه به نیازهای هر صنعت به شکل خاصی تولید و طراحی می شوند.
فناوری نانوپوشش عملکرد این گونه شیشه ها را بهبود بخشیده است. به صورتی که پوشاندن سطح آینه با نانولایه ها پراکندگی نور را می کاهد.1401/06/20
09:49:27
5.0 / 5
525
تگهای خبر: تولید , دوربین , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳