با تلاش فناوران ایرانی؛

ساخت تجهیزات پرورش جلبک در کشور بومی سازی شد

ساخت تجهیزات پرورش جلبک در کشور بومی سازی شد

پی اچ پی و جی کوئری: پژوهشگران یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با طراحی و ساخت تجهیزات پرورش جلبک، زیر ساخت توسعه این فناوری را در کشور توسعه داده اند.


هومن سعداله، مدیر عامل این شرکت فناور در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه ما در حوزه ساخت تجهیزات در رابطه با پرورش و برداشت میکروجلبک ها و تصفیه آب و پساب مشغول به فعالیت هستیم، اظهار داشت: نتایج بررسی های ما نشان میدهد که در کشور در حوزه میکروجلبک ها نواقصی در زمینه تجهیزات داریم؛ بدین جهت تمرکز تحقیقاتی این شرکت بر طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط برداشت و پرورش میکروجلبک ها است.
وی افزود: در این جهت تا حالا موفق به طراحی و ساخت دستگاه "پدل ویل" استخر پرورش میکروجلبک، دستگاه های برداشت میکروجلبک اسپیرولینا و همین طور تجهیزات جانبی در مراکز پرورش شدیم و خدماتی را نیز به مشتریان عرضه می نماییم.
سعداله، ارائه مشاوره، سرمایه گذاری، آموزش، تجهیز واحدها و راه اندازی آن و همین طور کمک به فروش و بازاریابی محصولات را از دیگر خدمات فناورانه این شرکت به سایر شرکتها نام برد.
سعداله با اشاره به اهمیت میکرو جلبک ها، اظهار داشت: چند دهه است که در دنیا جلبک ها به عنوان منابع بسیار مفیدی برای انسان، حیوان و محیط زیست شناسایی شده اند؛ بدین جهت پرورش و بهره برداری از آنها در سالهای اخیر رونق یافته است. در ایران نیز به تبع دنیا، این حوزه درحال توسعه است.
منبع:

1401/06/10
23:13:15
5.0 / 5
434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP