موفقیت پژوهشگران کشور در صادرات خدمات تعمیر توربین های گازی

موفقیت پژوهشگران کشور در صادرات خدمات تعمیر توربین های گازی

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان با ارائه خدمات تعمیر توربین های گازی توانستند خدماتی دراین زمینه به کشور اوکراین ارائه و تاییدیه کیفت را دریافت نمایند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مهدی احمدیان، عضو هیات مدیره یکی از شرکتهای دانش بنیان ضمن اشاره به این که خدمت تعمیر توربین گازی به دلیل اهمیتی که دارد، سبب شده تا مجوز دانش بنیان دریافت نماییم، اظهار داشت: توربین های گازی به دلیل اهمیت زیادی که در صنایع دارند، غالبا در بخش های مختلف به کار گرفته می شوند.
وی تصریح کرد: از توربین های گازی در تولید برق، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود و تعمیر توربین های گازی در داخل کشور سبب شده تا در هر مورد تعمیر، معادل ۱۰ میلیارد تومان صرفه جویی به همراه داشته باشد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، احمدیان تصریح کرد: این شرکت علاوه بر این که می تواند توربین های گازی داخلی را تعمیر کند، به سمت تعمیر نمونه های خارجی هم حرکت کرده است و در آخرین مورد یک توربین گازی از کشور اوکراین در این مجموعه تعمیر شد و بعد از ارسال به اوکراین، کیفیت تعمیر هم تایید شد.
وی صدمه های وارد شده به توربین و کمپرسور، سیستم های احتراق، تجمع آلودگی، فولینگ، سایش، خوردگی، سولفیده شدن پره ها و قطعات مسیر هوای داغ، تجمع لجن و وارنیش ناشی از اکسیداسیون روغن، امولسیون آب در روغن توربین، فرسودگی بیرینگ ها، پلاگ شدگی و صدمات ناشی از سوخت، نازل های توربین، شکستگی تیغه ها و پره ها را همچون علل تعمیر توربین های گازی عنوان نمود.1401/05/09
13:06:21
5.0 / 5
510
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲