پنجمین رویداد سالانه ابر آروان انجام شد

پنجمین رویداد سالانه ابر آروان انجام شد

پی اچ پی و جی کوئری: شرکت ابرآروان از ورود به بازار اروپا و آمریکا تا جذب سرمایه و شروع ساخت بزرگ ترین دیتاسنتر ابری خاورمیانه آگاهی داد.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، پنجمین رویداد سوار ابرها (RTC 22)، یک شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ با رونمایی از دستاوردها و نسل جدید خدمات ابری آروان و با حضور ۸، ۴۸۳ تماشاگر آنلاین و بیش از ۲، ۲۰۰ میهمان حضوری در هتل اسپیناس پالاس تهران انجام شد.
جذب سومین مرحله ی سرمایه به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان از هلدینگ فناپ، افتتاح بامدادان بعنوان نخستین دیتاسنتر اختصاصی ابر آروان، انطباق کامل با قوانین حفاظت اطلاعات اتحادیه ی اروپا (GDPR) و شروع ارائه ی خدمات در اروپا و آمریکای شمالی، شروع همکاری راهبردی با زیتل برای ارائه ی 5G Cloud، مشارکت در ساخت بزرگ ترین دیتاسنتر ابری خاورمیانه، افزایش منابع سخت افزاری دیتاسنتر هرمان در هلند و اضافه شدن یک دیتاسنتر در اروپا به زیرساخت محصول سرور ابری آروان از موضوعات مهم سخنرانی ها در پنجمین رویداد سوارابرها (RTC 22) بود.
در سخنرانی های فنی سوار ابرها، از ارائه ی نسل جدید Load Balancer آروان، قابلیت Active Health Check، نسخه جدید امنیت ابری، نسل جدید محصول سرور ابری، Dedicated Server Cloud، اضافه شدن TCP Proxy و ارتقای قابلیت ارسال لاگ، هم چنین اضافه شدن Edge Computing به CDN و سرویس بوم به محصول سرور ابری آروان در آینده ی نزدیک آگاهی داده شد.

شروع خدمات دهی ابر آروان به اروپا و آمریکای شمالی
پیرحسینلو با اشاره به گزارش های شفافیت ابر آروان از تلاش کسب وکارها در جهان برای قرار گرفتن در نقطه ی بهینه ی محرمانگی اطلاعات و امینت صحبت کرد و از انطباق کامل ابر آروان با قوانین حفاظت اطلاعات اتحادیه ی اروپا (GDPR)، آگاهی داد.
او هم چنین با اعلان اینکه از امروز اروپا و آمریکای شمالی هم به کشورهای تحت پوشش ابر آروان اضافه می شوند، اظهار داشت: «آروان با داشتن ده ها پاپ سایت در نقاط مختلف جهان، وب سایتی به ۸ زبان مختلف و سازگاری با مقررات بین المللی، پرقدرت تر به فعالیت جهانی خود ادامه می دهد.

رونمایی از نسل جدید سرور ابری آروان
محمد عرفان شمسی، محصول بان سرور ابری آروان (Cloud server)در پنجمین رویداد سوار ابرها (RTC 22) از نسل جدید سرور ابری آروان رونمایی نمود. نسل جدید سرور ابری آروان امکان دانلود BackUp و انتقال آن به شکل مستقیم به Object Storage ابر آروان، S3 آمازون و Space دیجیتال اوشن، گرفتن Snapshot از Diskها و ساخت ابرک با دیسک Local را فراهم می آورد.
او با توضیح امکان های جدید اضافه شده به این محصول مانند Dedicated Server Cloud، Shutdown Watchdog و Startup Script از ارائه ی سرویس بوم در آینده نزدیک آگاهی داد که به مشتریان امکان می دهد با نقاشی توپولوژی زیرساخت خود آنرا دنیای واقعی تحویل بگیرند.

رونمایی از Geo Load Balancer و TCP Proxy ابر آروان
صابر مسگری، محصول بان شبکه توزیع محتوا ابر آروان (CDN)، در این رویداد از نسل جدید Load Balancer ابر آروان رونمایی کرد: «به کمک Geo Load Balancer جدید آروان مشتریان می توانند تعیین کنند درخواست های کاربران هر منطقه ی جغرافیایی به کدام دیتاسنتر ارسال شود.»

محصول بان شبکه توزیع محتوا ابر آروان از امکان صیانت از تمام انواع ترافیک TCP و Load Balance کردن آن، بعنوان امکان بسیار مهم دیگری یاد کرد که به شبکه توزیع محتوا ابر آروان اضافه شده است.
نسخه ی جدید ارسال لاگ آروان، قابلیت Active Health Check، امکانات CDN آروان برای SaaS Providerها، Resolve دامنه ها روی IPv6 در DNS، قابلیت های نسخه ی جدید فایروال ابر آروان و ارائه ی Edge Computing آروان در آینده ی نزدیک از دیگر محورهای سخنرانی مسگری در پنجمین رویداد سوار ابرها بودند.

افتتاح بامدادان و نسل جدید دیتاسنترهای ابر آروان در ایران و اروپا
افتتاح نخستین دیتاسنتر اختصاصی ابر آروان به نام بامدادان در منطقه ی ویژه ی اقتصادی پیام دیگر دستاورد ابر آروان بود و مشتریان از امروز می توانند نخستین ابرک خودرا در بامدادان بسازند.
ابر آروان از افتتاح دیتاسنتر سهراب در اصفهان، افزایش منابع سخت افزاری دیتاسنتر هرمان در هلند و یک دیتاسنتر جدید در اروپا به زیرساخت بین الملل سرور ابری آروان در سال آینده آگاهی داد و از برنامه اش برای افتتاح دیتاسنتر سعدی در شیراز در سال ۱۴۰۲ گفت. جذب سرمایه ی ابر آروان کیوان جامه بزرگ، ناخدای راهبردی و رییس هییت مدیره ی ابر آروان روی صحنه ی سوار ابرها آمد و از ارزش گذاری ۱، ۵۰۰ میلیارد تومانی ابر آروان در فرآیند ی جذب سرمایه خبر داد: «گروه فناپ در این مرحله از افزایش سرمایه، ۵۰۰ میلیارد تومان به شکل مستقیم برای تامین مالی طرح های توسعه ای داخلی و بین المللی آروان سرمایه گذاری می نماید. هم چنین جدا از بحث افزایش سرمایه، فناپ در نقش شریک راهبردی ابر آروان ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان تجهیزات سخت افزاری در اختیار آروان قرار می دهد تا دیتاسنتر نیما را به بهره برداری رساند. دیتاسنتر نیما در پارک فناوری پردیس، با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری و ظرفیت ۵۴۴ رک ایجاد می شود.»
او هم چنین از سرمایه گذاری ابر آروان در استارتاپ اسپارا آگاهی داد و اظهار داشت: «گام بعدی سرمایه گذاری آروان خرید ۱۰۰ درصد سهام و شروع پروسه Merge and Acquisition یک شرکت DBaaS است.»

ابر آروان حامی پروژه های متن باز و سفیر Ceph در خاورمیانه
ایلیا وکیلی، مرشد ابر آروان در پنجمین رویداد سوار ابرها (RTC 22) از فعالیت آروان در ۵ محصول بزرگ متن باز Nginx، Openresty، Let's Encrypt Certbot، Openstack و Ceph بعنوان Contributor آگاهی داد و اظهار داشت: «ابر آروان محصول مهم DNS آروان را به شکل متن باز ارائه کرده است. ابر آروان اکنون اسپانسر یا پارتنر Linux Foundation، OpenInfra، OpenStack، Canonical، Suse، Manjaro، jsDelivr و OpenSource.org هستیم. هم چنین در پروژه ceph هم بعنوان بزرگ ترین پروژه متن باز زیرساخت ذخیره سازی ابری Global contributor، سفیر خاورمیانه و اسپانسر هستیم.»

عرضه ی 5G Cloud با همکاری راهبردی آروان و زیتل
در این بخش حمید رستمی، معمار کسب وکار ابر آروان به صحنه ی سوار ابرها آمد و از همکاری آروان و زیتل برای ارائه 5G Cloud در یک چشم انداز ۵ ساله آگاهی داد.
به قول رستمی ۵ شرکت ارائه ی خدمات ویدئویی از پلت فرم IPTV پیاده سازی شده با همکاری آروان و شرکت «آوین انس» استفاده می نمایند که AIO یکی از بزرگ ترین آن هاست.
در بخش پایانی این رویداد، هستی شهریزفر؛ قصه گوی ابر آروان از کارهای مسؤولیت اجتماعی آروان نام برد و اظهار داشت: «در آروان باور داریم که فناوری به تنهایی نمی تواند نجات بخش زمانه ی ما باشد، پس فناوری را فراتر از محصولات و خدمات مان در زمینه ی مسؤولیت اجتماعی نیز به کار می گیرم. او از طرح توانمندسازی آموزشی ۹۹ نوجوان و جوان کم برخوردار، اعطای زیرساخت رایگان به ۴۱۰ استارت آپ و ۱۴۵۰ دانش جوی علوم کامپیوتر در کنار حمایت مالی و آموزشی مسابقات ملی و جهانی مهارت نام برد. در آخر ثمین زاهدانی، معمار فرهنگ ابر آروان از جذب ۹۰ همکار و رشد ۴۰ درصدی تیم ابر آروان در سال قبل آگاهی داد. معمار فرهنگ ابر آروان با اشاره به هجمه ها و سایبربولی سال قبل نسبت به آروانی ها، با دردناک خواندن این حوادث، اظهار داشت: «به دلیل همدلی آروانی ها با یک دیگر، هیچ کدام از همکاران ما در ابر آروان بواسطه ی این هجمه ها از شرکت جدا نشدند. البته ۶۸ درصد خروج از ابر آروان در سال ۱۴۰۰ به سبب مهاجرت بوده است که این نشان از چالش مهاجرت در زمینه ی نیروی انسانی دارد. درد اصلی ما در این سال ناامیدی این آدم هاست.»


منبع:

1401/01/30
22:18:24
5.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵