معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران:

عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران را اشغال کرده اند!

عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری دانشگاه تهران را اشغال کرده اند!

معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران با اشاره به اینکه عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری را اشغال کرده و مانع عبور و مرور کارمندان ما می شوند، اظهار داشت: از مسؤلان منطقه ۳ شهرداری تهران می خواهم که در اسرع وقت نسبت به ترک محدوده ژئوفیزیک اقدام نمایند در غیر این صورت دانشگاه تهران این حق را برای خود محفوظ می داند که از اموال و مستغلات خودش حراست کند و راه های قانونی برای پیگیری را دنبال کند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر احمد نوحه گر در نشست خبری امروز با مبحث ادعاهایی در خصوص قطع درختان مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، با تکیه بر این که دانشگاه تهران در اقصی نقاط کشور زمین و مستغلات زیادی دارد که در چارچوب موسسات و واحدهای مختلف فعالیت میکنند، اظهار داشت: حفظ و نگهداری این مستغلات وظیفه اصلی دانشگاه است ضمن این که اهمیت هیچ کدام از واحدهای دانشگاه در شهرهای کشور با زمینهای مرکز دانشگاه تفاوتی ندارد.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران اضافه کرد: ادعاهایی روزهای اخیر تحت عنوان قطع درختان در زمینهای مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه مطرح می شود که این ادعاها حقیقت ندارد چون که ما با شهرداری هیچ مشکل و دعوایی نداریم.
وی تصریح کرد: دانشگاه تهران یکی از دستگاههای اجرایی آموزشی است که بیشترین همکاری را با شهرداری تهران داشته است. ما در ارتباط با بزرگراه همت و چمران و در محدوده امیرآباد شمالی هم با شهرداری تهران همکاری خوبی داشتیم و حتی شهرداری برای توسعه معابر و مترو از زمینهای دانشگاه بهره برد ازاین رو ما با شهرداری مشکلی نداریم.
نوحه گر اظهار نمود: شمالی ترین زمین ها و مستغلات دانشگاه در شهر تهران در موسسه ژئوفیزیک قرار گرفته است و نمیدانیم چرا، به چه بهانه عوامل شهرداری منطقه ۳ تهران به این حریم ورود پیدا کردند.
معاون برنامه ریزی و توسعه دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: از شهرداری تهران و منطقه ۳ شهرداری تهران می خواهم که در اسرع وقت نسبت به ترک محدوده موسسه ژئوفیزیک اقدام نمایند در غیر این صورت دانشگاه تهران این حق را برای خود محفوظ می داند که از اموال و مستغلات خود حراست کند و راه های قانونی برای پیگیری این مورد را دنبال کند.
نوحه گر تصریح کرد: می خواهم که به جای این که وارد مراحل قضایی شویم عوامل شهرداری منطقه ۳ شهرداری در اسرع وقت مکان را ترک کنند و اجازه دهند دانشگاه تهران وظیفه ذاتی و اصلی خود که بحث در ارتباط با توسعه آموزش و زیرساخت های در ارتباط با ایستگاههای لرزه نگاری است را انجام دهد.
به قول معاون دانشگاه تهران، این دانشگاه ۴۰۰ ایستگاه لرزه نگاری در سرتاسر کشور دارد اگر قرار باشد هر روز درگیر این گونه مسائل باشیم نمی توانیم وظیفه اصلی خویش را انجام دهیم.
نوحه گر درباره این که ضرب و شتم نیروهای شهرداری توسط عوامل دانشگاه صحت دارد، اضافه کرد: اصلاً چنین چیزی اتفاق نیفتاده است که شاید حتی عکس این قضیه هم اتفاق افتاده باشد. دانشگاه تهران وارد این عرصه ها نمی گردد. اینکه کارمندان دانشگاه تهران با عوامل شهرداری برخورد فیزیکی داشته باشند اصلا صحت نداشته و بر اساس گزارش هایی که ما داریم عکس این اتفاق افتاده است و متاسفانه همکاران ما در دانشگاه تهران در حوزه پشتیبانی و در حوزه های دیگر توسط عواملی که در آنجا بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و اسناد آن هم موجود است.
وی تصریح کرد: دانشگاه تهران به دنبال دعوا و درگیری نیست؛ جای سوال دارد که چطور کارمندان دانشگاه تهران می توانند نیروهای شهرداری را ضرب و شتم کنند؟ این ماجرا فقط یک ادعا است که در رسانه ها مطرح گردیده است. دانشگاه حق خودش می داند که در املاک خود به توسعه فضاها بپردازد.
نوحه گر تصریح کرد: برای تقویت ایستگاه لرزه نگاری، بودجه ای به دانشگاه تعلق گرفته و بدین منظور مبادرت به جا به جایی درختان برای توسعه ایستگاه های لرزه نگاری کردیم. هم اکنون ۱۳۰ ایستگاه لرزه نگاری داریم و به حدود ۲۷۰ ایستگاه دیگر نیاز داریم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران با اشاره به اینکه شهردار تهران عضو هیات امنا دانشگاه تهران است و ما درگیری با این نهاد نداریم، اظهار داشت: هم اکنون عوامل شهرداری حریم موسسه لرزه نگاری را اشغال کرده و مانع عبور و مرور کارمندان ما می شوند. از شهرداری تهران خواهش می کنم در اسرع وقت نسبت یه ترک محدوده اقدام نمایند در غیر این صورت دانشگاه حق خویش را محفوظ می داند که از مستغلات خودش حفاظت کند. به جای این که دانشگاه وارد محاکم قضایی شود، بهتر است اعضای شورای شهر سفارش های لازم را در اینباره داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه هیچ درختی در دانشگاه تهران قطع نشده است، اظهار داشت: ما اسناد و مدارکی داریم که عکس این قضیه اتفاق افتاده و عوامل شهرداری مبادرت به درگیری کرده اند. هیچ قطع درختی اتفاق نیفتاده است و فقط جابه جایی صورت گرفته است؛ ما در جهت مصوبه دولت که باید نسبت به توسعه ایستگاه های لرزه نگاری اقدام گردد، اقدام کردیم. از طرفی مطرح شده که جا به جایی درختان باید در زمستان صور می گرفت در حالیکه این ها درختان کاج هستند و خواب ندارند و هر فصلی امکان جا به جایی دارند.1401/01/17
08:23:37
5.0 / 5
850
تگهای خبر: دستگاه , كارمند , كشور , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲