پس از ۵۷ سال تدریس و تحقیق؛

خداحافظی پروفسور ثبوتی با کلاسهای درس

خداحافظی پروفسور ثبوتی با کلاسهای درس

پی اچ پی و جی کوئری: دکتر ثبوتی در مراسم اعطای ششمین دوره جایزه ثبوتی-خواجه پور از اختتام تدریسش در دانشگاه ها آگاهی داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر یوسف ثبوتی در ششمین دوره جایزه ثبوتی-خواجه پور که بصورت آنلاین برگزار شد، با اعلان اینکه از ۵۷ سال قبل در دانشگاه ها به تحصیل و تدریس مشغول می باشد، اظهار داشت: آخرین ساعت درسی من روز گذشته ۳ شنبه، ۳ اسفند ماه بود و خداوند را شاکرم که همچنان توانایی یاددادن و یادگرفتن را دارم، هر چند که ذهنم به سرعت ۶۰ سال قبل نیست.
وی با تشکر از همکارانش که به مدت ۳۰ سال در کنار وی و دکتر خواجه پور بودند و در ساختن و پرداختن دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نقش ایفا کردند، تصریح کرد: به جوانان برومندی که امروز به نام من و دکتر خواجه پور جایزه دریافت می کنند، تبریک می گویم و برایشان آرزوی توفیق بیشتر را دارم.
بنیانگذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان اشاره کرد: این جایزه امسال همزمان با سال جهانی علوم پایه و سی امین سال تاسیس این دانشگاه شده است و امیدوار هستم در این دانشگاه کمیسیونی برای برگزاری سی امین سال تاسیس این دانشگاه تشکیل گردد. این مراسم تا حالا در اردیبهشت ماه برگزار می شده است.
وی با تاکید بر این که ما باید همیشه بیاموزیم و به دیگران نیز بیاموزانیم، اشاره کرد: در بیش از ۶۰ تا ۷۰ سال قبل در دانشگاه های کشور چیزی به نام پژوهش نبود و ما تنها انتقال دهنده علوم جهانی به دانشجویان بودیم و هر روز که این علوم پیشرفت می کردند، ما احساس می کردیم که از علوم دنیا عقب ماندیم.
وی افزود: امروز به جایی رسیدیم که نه فقط پا به پای علوم جهان حرکت می نماییم، بلکه در بعضی از فاکتورهای علوم سهمی در پیشبرد آنها در مرزهای دانش داریم.
این استاد دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با اشاره به طرح های تحقیقاتی برگزیدگان جایزه ثبوتی-خواجه پور، افزود: ما در خیلی از علوم در دنیا حرفی برای گفتن داریم و تحقیقاتی عرضه شده که در سطح عرضه به جوامع علمی دنیا است.
در این مراسم همین طور دکتر خواجه پور یکی از بنیانگذاران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در مراسم ششمین دوره جایزه ثبوتی-خواجه پور ضمن تبریک به برگزیدگان ۶ دوره این جایزه، ابراز امیدواری کرد که این موفقیت، پیش درآمدی بر موفقیت های بزرگتری برای آنها باشد.
وی با اشاره به انواع جوایز علمی افزود: یک نوع از این جوایز، جوایزی است که به نخبگان علمی در زمینه های فناوری اعطا می شود و نوع دیگری از جایزه علمی جایزه ای است که به کارهای علمی و عمدتاً به جوانان محقق داده می شود.
خواجه پور این جایزه را متعلق به جوانان محقق دانست.
منبع:

1400/12/05
12:37:27
5.0 / 5
844
تگهای خبر: آنلاین , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP