سردرگمی در مورد زمان حل مشکل کمبود تراشه در جهان

سردرگمی در مورد زمان حل مشکل کمبود تراشه در جهان

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری شرکتهای سازنده نیمه هادی و تراشه در جهان با شرکتهای خودروسازی در مورد زمان آخر بحران کمبود تراشه اختلاف دارند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، در شرایطی که خودروسازان در این حوزه خوش بین تر بوده و امیدوارند این بحران تا پیش از آخر سال ۲۰۲۲ به پایان برسد، شرکتهای سخت افزاری بیم دارند که مشکل مورد اشاره بیشتر از این مدت طول بکشد.
شرکت های خودروسازی مانند جنرال موتورز، فورد موتور و هیوندایی معتقدند بحران کمبود تراشه در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ آخر خواهد یافت. اما شرکتهای تراشه ساز معتقدند تثبیت و بهبود شرایط به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.
در این میان خوشبینی بعضی از خودروسازان جدی تر است و بعنوان مثال هیوندایی از بهبود شرایط در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ اطلاع داده است.
در عین حال شرکتهای سازنده انواع تراشه و نیمه هادی مانند ان ایکس پی و اینفینئون می گویند تا بازگشت تولید تراشه به میزان عادی باید بیشتر انتظار بکشیم.
تداوم همه گیری ویروس کرونا سبب شده شرکتهای خودروسازی جهت استفاده از تراشه های جدید و افزودن فناوری های تازه و مبتنی بر تراشه به تولیدات خود با مشکل مواجه شوند. همچون این فناوری ها میتوان به خودرو های برقی، قابلیت های جدید امنیتی و دستیارهای هوشمند رانندگی اشاره نمود. بر مبنای برآوردهای مؤسسه آلیکس پارتنرز در شهریور ماه کمبود تراشه در سال ۲۰۲۱، ۲۱۰ میلیارد دلار از درآمد خودروسازان کاسته و و تولیدات آنها را هم به میزان ۷.۷ میلیون دستگاه کمتر می کند.

1400/11/16
22:59:12
5.0 / 5
905
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲