طرح دانش بنیانی که طی ۱۵ دقیقه سرمایه ۴ میلیاردی را جذب کرد

طرح دانش بنیانی که طی ۱۵ دقیقه سرمایه ۴ میلیاردی را جذب کرد

پی اچ پی و جی کوئری: طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» یکی از شرکت های دانش بنیان که بعنوان یکی از طرح های ارائه شده در مسابقه تلویزیونی «کارویا» برگزیده شده بود، توسط 62 سرمایه گذار حقیقی و حقوقی موفق به جذب سرمایه 4 میلیارد تومانی طی 15 دقیقه به روش تامین مالی جمعی شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، روش تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) ابتکاری جدید از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی است که امکان سرمایه گذاری عمومی در سودآورترین طرح های دانش بنیان را برای عموم مردم از مسیر فرابورس فراهم نموده است. در این روش اصل پول سرمایه گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه شده است.
برای این منظور مسابقه ای تلویزیونی با عنوان «کارویا» به همت صندوق نوآوری تولید شده است که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در آن به رقابت با یکدیگر می پردازند و طرح های خودرا ارائه می کنند و در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا بوسیله سکوهای تامین مالی جمعی، مردم بتوانند در طرح های این شرکتها سرمایه گذاری کنند.
در دوازدهمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا»، یکی از شرکت های دانش بنیان با طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» با رأی داوران، از میان چهار تیم شرکت کننده بعنوان تیم برگزیده برگزیده شد و این طرح جهت سرمایه گذاری عموم مردم روی سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد قرار گرفت.
بعد از قرار گرفتن طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» در سکوی کارن کراد، پویش تامین مالی جمعی این طرح، بعد از پخش مسابقه «کارویا» از شبکه اول سیما در تاریخ ۲۸ دی ماه، سرمایه موردنیاز این طرح با مشارکت ۶۲ سرمایه گذار حقیقی و حقوقی با سرمایه گذاری ۴ میلیارد تومان با موفقیت تکمیل شد.
به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، سرمایه مورد نیاز این شرکت مبلغ ۴ میلیارد تومان است و این شرکت دانش بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با ۵۰ درصد سود بعد از ۷ ماه به مشارکت کنندگان پرداخت کند.
داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور برای از بین بردن انگل (شپشک قرمز) که خون بدن مرغ را می مکد و سبب خسارت، تلفات و انتقال بیماریهای عفونی در طیور می شود، تولید شده و تا وقتی پرنده از این ماده طبیعی مصرف می کند، دیگر انگل از خون بدن پرنده استفاده نمی کند و دفع می شود.
منبع:

1400/10/30
10:58:26
5.0 / 5
1079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دوستان پی اچ پی و جی كوئری