اجرای دومین طرح تحول زمین شناسی در سیستان و بلوچستان کلید خورد

اجرای دومین طرح تحول زمین شناسی در سیستان و بلوچستان کلید خورد

به دنبال سفر رییس سازمان زمین شناسی به سیستان و بلوچستان و دیدار با استاندار این استان، طرح تحول زمین شناسی و معدن بعنوان دومین ایستگاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این استان کلید خواهد خورد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این دیدار ضمن اشاره به اجرای طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان خراسان جنوبی، اظهار داشت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به نتایج بسیار قابل ملاحظه ای در این پهنه رسیده که بر همین مبنا استان سیستان و بلوچستان را بعنوان دومین استان این طرح انتخاب کردیم.
شهیدی، تصریح کرد: در طرح تحول زمین شناسی و معدنی این استان، مساحتی حدود ۳۵ هزار کیلومتر مربع را پوشش خواهیم داد که به صورت همزمان برداشت و مطالعه بالغ بر ۱۰۰ لایه زمین شناسی، ژئوشیمی و زمین شناسی اقتصادی در این منطقه صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: سال جاری مساحتی بالغ بر ۱۵ هزار کیلومتر مربع را زیر پوشش مطالعات ژئوفیزیک جهت شناسایی پتانسیل های معدنی عمیق قرار خواهیم داد و سال آینده این مطالعات را ادامه می دهیم.
رئیس سازمان زمین شناسی خاطرنشان کرد: به منظور اجرایی شدن دومین طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر از متخصصان سازمان زمین شناسی از سرتاسر کشور را در استان متمرکز خواهیم کرد.
شهیدی ابراز امیدواری کرد که با انجام اکتشافات سطحی و عمقی به نتایج گرانبهایی در زمینه منابع معدنی در استان سیستان و بلوچستان دست یابیم.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در این دیدار حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به اینکه طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به صورت پایلوت برای اولین بار در استان خراسان جنوبی آغاز شد، اظهار نمود: امیدواریم با امضای تفاهمنامه میان استانداری سیستان و بلوچستان، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و مجموعه اعضای شورایعالی معادن شامل معاونت معدنی وزارت صمت و ایمیدرو، این استان را بعنوان دومین استان در چارچوب طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی معرفی نماییم.
وی تصریح کرد: قرار بر این است این تفاهمنامه بزودی اجرایی شود و فاز اول آن که مطالعات ژئوفیزیک هوایی را در دستور کار دارد، در پهنه ای بالغ بر ۱۵ تا ۳۵ هزار کیلومتر مربع صورت گیرد تا بتوانیم بر طبق این اکتشافات ظرفیت های معدنی این استان را افزایش دهیم.1400/10/23
11:39:19
5.0 / 5
915
تگهای خبر: تخصص , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱