دو چالش انرژی در فصول گرم و سرد سال

دو چالش انرژی در فصول گرم و سرد سال

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری مدیر عامل انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران ˮنا ترازی انرژیˮ و ˮنا ترازی برقˮ را از چالش های کشور دانست و اظهار داشت: در کنفرانس دو روزه سیاست های توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و ساخت داخل بررسی می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، سید مسلم موسوی امروز در ششمین نمایشگاه کنفرانس بین المللی و سومین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر با اشاره به اینکه انجمن انرژی های تجدیدپذیر به دنبال مشارکت و همکاری میان دولت، صنعت و دانشگاه است، اضافه کرد: بر این اساس در این همایش دو روزه بخش های خصوص و دولتی و همه فعالان اکوسیستم انرژی های تجدیدپذیر حضور دارند.
وی افزود: اتفاقاتی که به تازگی در این عرصه رخ داده است، تا حدی ابهام برانگیز است که همچون میتوان به تحقق ۱۰ هزار مگاوات اشاره نمود، ولی این سوال ایجاد می شود که تحقق این هدف با چه سیاستی امکان پذیر است.
وی با تکیه بر این که همه بخش ها و بازیگران این اکوسیستم باید دست در دست هم دهند تا این هدف محقق شود، اظهار نمود: ۸ سال قبل بزرگترین نیروگاه تجدید پذیر یک مگاوات بوده است، ولی امروزه از ایجاد ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر صحبت می شود.
موسوی، تصریح کرد: بر این اساس در یکی از پنل های این کنفرانس سیاست ها و برنامه های این حوزه بررسی می شود.
مدیر عامل انجمن انرژی های تجدید پذیر ایران خرید تضمینی برق نیروگاه های تجدید پذیر را از دیگر سیاست های حمایتی این حوزه نام برد و خاطرنشان کرد: اگر نیازمند تحقق ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر هستیم، نیازمند سرمایه گذاری در این حوزه می باشد، چون که توسعه این حوزه مزایای اقتصادی، زیست محیطی، اشتغال زایی و پدافند غیر عامل را به دنبال دارد.
وی نا ترازی برق و نا ترازی انرژی را از چالش های کشور در فصول گرم و سرد ذکر کرد و افزود: نیروگاه های تجدید پذیر می توانند علاوه بر پیک زایی در رفع این چالش موثر باشند، ازاین رو پنلی در این عرصه برگزار می شود.
موسوی، برگزاری پنلی در حوزه نیروگاه های خورشییدی و سل را از دیگر برنامه های جنبی این کنفرانس دانست.
مدیر عامل انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران ضمن اشاره به سیاست کشور در زمینه توسعه ساخت داخل، اظهار داشت: با همکاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مطالعاتی را در این حوزه اجرایی کردیم که نتایج آن نشان داد اغلب کشورها در کنار توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر به سمت ساخت داخل رفتند، چون که ساخت نیروگاه بدون ساخت داخل مزیت اقتصادی نخواهد داشت.
وی افزود: از طرفی ساخت داخل بدون بازار بی معنا خواهد بود و پنلی درباره سیاست های ساخت داخل در این کنفرانس برگزار می شود.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، ششمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر از امروز شنبه ۲۹ آبان شروع به کار کرد و تا فردا یکشنبه ۳۰ آبان ادامه دارد.
منبع:

1400/08/30
11:40:06
5.0 / 5
914
تگهای خبر: بازی , سرمایه گذاری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳