سرپرست پدافند غیرعامل موسسه رازی:

تکنولوژی واکسن کووپارس منحصر به فرد است

تکنولوژی واکسن کووپارس منحصر به فرد است

البرز سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، اظهار داشت: به رغم تحریم های بعد از انقلاب اسلامی، اما موسسه رازی توانست خطوط تولیدش را حفظ کند و در حوزه پدافند غیرعامل زیستی به خوبی در کشور نقش آفرینی کند.


دکتر غلامرضا حنیفی روز چهارشنبه ۱۲ آبان در جمع خبرنگاران درباره اهمیت پدافند غیرعامل در موسسه رازی اظهار نمود: پدافند غیرعامل نقش پیشگیرانه در وقوع بحران ها دارد و با ایجاد تدابیری سبب کاهش هزینه ها می شود؛ بدین سبب در موسسه رازی، پدافند غیرعامل هر فعالیت لطمه زا را شناسایی و مانع آن می شود.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، وی اظهار داشت: موسسه رازی با تولید ۸۰ نوع واکسن انسانی، دامی، طیور، آبزیان و فرآورده بیولوژیک نقشی پیشگیرانه در وقوع بیوتروریسم و بیماریهای مختلف دارد و تا کنون نیز با محصولات این موسسه، از بیماریهای گوناگون مصون مانده ایم. همانطور که امروز با همه گیری بحران کرونا و تحمیل هزینه های فراوان جانی و مالی ناشی از آن، اهمیت موسسه رازی به روشنی مشخص می شود.
حنیفی با اشاره به ساخت واکسن رازی کووپارس طی دو سال اخیر از زمان وقوع کرونا اضافه کرد: تکنولوژی ساخت این واکسن منحصر به فرد بوده، دارای دو دز تزریقی و یک دز استنشاقی است و از نسل جدید واکسن ها شمرده می شود و به لحاظ بی ضرری جزو ایمن ترین واکسن ها است که ایمنی همورال و سلولار را توامان تحریک می کند و همین ویژگی، در سلامت نسل آینده کشور تاثیر به سزایی دارد.
سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی، ساخت و تجهیز بخش بیوبانک را از اقدامات مهم پدافند غیرعامل موسسه نام برد و با اشاره به اینکه این بخش مجهز به فریزرهای دو موتوره بوده و از ایمنی بالایی در وقوع زلزله و آتش سوزی برخوردار است، اشاره کرد: در این بخش بذرهای ساخت واکسن نگه داری و حفاظت می شود.
حنیفی اضافه کرد: تدوین دستورالعمل ها و پروتکلهای علمی بمنظور حفظ دانش و تکنولوژی محصولات نیز انجام شده و هر دو سال به روز رسانی می شود تا این دانش که بومی کشورمان است به نسل های آینده انتقال یابد.
سرپرست مدیریت پدافند غیرعامل موسسه رازی با اشاره به تحریم های گوناگون بعد از انقلاب اشاره کرد: به رغم تمام مصائب، موانع و محدودیت های فراوان طی این مدت، موسسه رازی توانست ضمن حفظ خطوط تولید، محصولاتش را نیز به روز نگه دارد و نقش خودرا در حوزه پدافند غیرعامل در کشور به خوبی ایفا کند.1400/08/12
23:15:38
5.0 / 5
1043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲