كارشناسان تاكید كردند؛

تغییر نام جلوی برخورد قضایی و نظارتی با فیسبوک را نمی گیرد

تغییر نام جلوی برخورد قضایی و نظارتی با فیسبوک را نمی گیرد

پی اچ پی و جی کوئری: کارشناسان و متخصصان می گویند تغییر نام فیسبوک سبب نخواهد شد تا نهادهای رگولاتوری، قضایی، امنیتی و اطلاعاتی در آمریکا از پیگیری تخلفات این شبکه اجتماعی دست بردارند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، با عنایت به صدمه های اجتماعی بالقوه و بالفعل ناشی از عملکرد فیسبوک، حتی در صورت تغییر نام این شبکه اجتماعی باز هم پرونده تخلفات آن بررسی خواهد شد.
در روزهای اخیر اخباری در مورد برنامه های فیسبوک برای تغییر نام مطرح شده تا اثرات نامطلوب انتشار حجم زیادی از اخبار منفی در مورد تخلفات فیسبوک خنثی شود. همینطور در هفته های اخیر افشاگری های فرانسیس هاوگن در مورد تاثیر فیسبوک بر دوقطبی شدن جامعه آمریکا، تضعیف دموکراسی و صدمه زدن به نوجوانان و جوانان و بخصوص دختران کم سن و سال بازتاب زیادی در جامعه آمریکا داشته است.
جیمز کردول تحلیل گر موسه آتلانتیک اکوئیتیز می گوید: نمایندگان کنگره و سیاستمداران به اندازه کافی باهوش هستند که فریب تغییر نام فیسبوک را نخورند.
ماریسا مولویهیل، رئیس مؤسسه مشاوره بازاریابی پروفت هم می گوید: تغییر نام می تواند استراتژی مؤثری برای زیرمجموعه های یک مؤسسه برای تداوم حسن شهرتشان باشد، اما رسانه ها و رگولاتوری ها بدین خاطر از تحقیقات و کوشش برای اصلاح چنین مجموعه هایی دست برنمی دارند.


منبع:

1400/08/01
22:08:42
5.0 / 5
1173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP