در روزهای كرونا در كنار یكدیگر باشیم

غافلگیری و خاطره سازی مثبت از عوامل ایجاد شادی

غافلگیری و خاطره سازی مثبت از عوامل ایجاد شادی

پی اچ پی و جی کوئری: پژوهشگران حوزه روانشناسی براین باورند که خاطره سازی میان اعضای خانواده به ویژه در ایام کرونا می تواند خستگی و روزمرگی های مستمر را از بین ببرد.


سبحان احمدی، متخصص روانشناسی در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار داشت: اگر قصد دارید در زندگی خود روابط شاد و با طراوت داشته باشید، می توانید برای یکدیگر خاطره سازی و یکدیگر را غافلگیر کنید؛ چونکه غافلگیری این پیام را برای طرف مقابل به همراه دارد که او همچنان در نظر شما بی نظیر و دوست داشتنی است و گذشت زمان موجب سردی رابطه نشده است و این بزرگترین دستاورد خاطره سازی محسوب می شود.
وی با تاکید بر این که نگهداری از یک رابطه، از شروع آن با اهمیت تر است، اظهار نمود: زندگی بواسطه مسئولیت های متفاوتی که برای افراد یک خانواده می سازد، خستگی و روزمرگی های مستمری را به وجود می آورد و عدم توجه به این چرخه به مرور زمان موجب دلزدگی، بی تفاوتی و کاهش محبت می شود.
احمدی اشاره کرد: این که فرد هیچ توجهی به نظر طرف مقابل نداشته باشد و تنها با کپی برداری از رفتارهای دیگران انتظار واکنش های مطلوب را داشته باشد، یک تصور غلط است؛ چونکه اساس خاطره سازی و غافلگیری توجه به احساسات و نیازهای طرف مقابل است.
این محقق حوزه روانشناسی اضافه کرد: ایجاد یک روز به یاد ماندنی و شیرین بی گمان انتظار اول طرفین از یکدیگر نیست در اولویت بندی مسائل زندگی، ایجاد یک فضای مملو از احترام و درک متقابل، انجام صحیح و باکیفیت مسئولیت های اولیه زندگی پیش نیاز خاطره سازی است، بطور مثال داشتن درآمدی مناسب برای امرار معاش با اهمیت تر از ایجاد یک روز پر از هیجان با هزینه های گزاف است.
وی اشاره کرد: هیچ خاطره ای از ذهن انسان پاک نمی گردد و این ما هستیم که باید رفتار خودرا در مقابل این خاطره ها و این یادآوری ها مدیریت نماییم.
منبع:

1400/06/13
22:11:03
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: تخصص , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP