درآمد صنعت نرم افزار چین باوجود شیوع ویروس كرونا رشد كرد

درآمد صنعت نرم افزار چین باوجود شیوع ویروس كرونا رشد كرد

پی اچ پی و جی كوئری: برمبنای آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، درآمد صنعت نرم افزار این كشور از ژانویه تا ماه می سال 2020 باوجود شیوع ویروس كرونا 4.2 درصد رشد كرده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از چایناتک نیوز، درآمد شرکت ها و مؤسسات فعال در زمینه تولید انواع نرم افزار در چین در بازه زمانی مورد اشاره نسبت به زمان مشابه سال قبل ۴.۲ درصد رشد کرده و به چهار میلیارد دلار رسید.
طی همین مدت سود کسب شده شرکت های نرم افزاری چین با کاهش یک درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به ۴۶۰ میلیون دلار رسید.
ارزش صادرات شرکت های نرم افزاری چین از ژانویه تا ماه می سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۶.۶ میلیارد دلار بوده است که این رقم هم نسبت به زمان مشابه سال قبل ۹.۳ درصد کاهش نشان میدهد. شیوع گسترده ویروس کرونا و بسته شدن خیلی از مسیرهای ارتباطی هوایی، دریایی و زمینی سبب این کاهش شده است.
در عین حال میزان برون سپاری خدمات توسط شرکت های نرم افزاری چین رشد ۱.۳ درصدی داشته است. بیشترین رونق کاری مربوط به شرکت های نرم افزاری فعال در استان های مرکزی چین بوده که درآمد آنها ۱۱.۴ درصد رشد کرده، اما این رشد در مورد شرکت های نرم افزاری استان های غربی ۸.۵ درصد و در مورد شرکت های نرم افزاری استان های شرقی ۵ درصد بوده است.


منبع:

1399/04/22
14:58:08
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳