افتتاح پارك پاك در یك شهر جدید

افتتاح پارك پاك در یك شهر جدید

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه امروز 126 پروژه زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید را افتتاح یا کلنگ زنی کردیم اظهار داشت: پارک انرژی شهر جدید گلبهار در خراسان رضوی که برق آن بوسیله توربینهای بادی و پنلهای خورشیدی تامین می شود همچون این افتتاحات است.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی، با حضور در شهر جدید گلبهار اظهار نمود: یکی از دهها طرحی که امروز در مجموعه شهرهای جدید افتتاح می شود پارک انرژی گلبهار است که استفاده از انرژی های نو و خورشیدی را ترویج می کند. تامین انرژی این پارک نیز از همین طریق است.
وی ادامه داد: پارک انرژی گلبهار از مجموعه پارکهای موضوعی است که روزانه ۲۵ کیلووات برق مصرفی خودرا بوسیله پنلهای خورشیدی و توربینهای کوچک بادی تامین می کند.


بگفته طاهرخانی، امروز در مجموعه شهرهای جدید افتتاح و شروع عملیات اجرائی ۱۲۶ پروژه با طیف متنوعی از خدمات زیربنایی و روبنایی شامل پارک، فضای سبز، فضاهای آموزشی، فرهنگی، مذهبی، انتظامی و موضوعات مربوط انجام شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه روند تامین زیرساختها و خدمات در شهرهای جدید طی سال های اخیر سرعت بالایی به خود گرفته است، اشاره کرد: از زمان تشکیل شهرهای جدید ۴۵۷ پروژه زیربنایی و زیرساختی به اجرا رسیده که ۲۵۷ مورد مربوط به دولت دوازدهم است. در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ مجموعه هزینه های عمرانی که در شهرهای جدید داشتیم برابری می کند با کل هزینه هایی که از منابع داخلی در تاریخ ۳۰ ساله شهرهای جدید انجام دادیم.
طاهرخانی اشاره کرد: اهتمام ما این است که انشاءالله در کنار ساخت واحدهای مسکونی بتوانیم خدمات مناسبی را جهت زندگی شرافتمندانه ساکنان شهرهای جدید فراهم نماییم.
بدین سبب گزارش، امروز ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۰ مراسم افتتاح و کلنگ زنی طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی شامل افتتاح ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکن ملی و مسکن مهر، افتتاح ۶۱ پروژه و شروع عملیات اجرائی ۶۲ پروژه روبنایی و زیربنایی با حضور ویدئوکنفرانسی حسن روحانی ـ رئیس جمهور ـ انجام شد.
منبع:

1400/04/22
10:20:35
5.0 / 5
930
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP