ثبت ۲۰ محصول دانش بنیان در كنیا

ثبت ۲۰ محصول دانش بنیان در كنیا

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کنیا زمینه ساز صادرات بیشتر از ۱۰۰ هزار دلاری محصولات ایران ساخت به شرق آفریقا شد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران که بهمن ماه سال قبل با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در کنیا کار خویش را رسما آغاز کرد، دفاتر اختصاص و فضای کار اشتراکی در اختیار شرکت ها قرار می دهد و محلی است برای نمایش دائمی محصولات دانش بنیان و خلاق ایران ساخت. در این مرکز «برگزاری سمینارها، رویدادها و دوره های آموزشی»، «خدمات بازاریابی و تحقیقات بازار»، «اعزام هیات های تجاری» و برگزاری نشست های رودررو بین شرکتهای ایرانی و کنیایی» و «خدمات مالی و حقوقی همچون دریافت استانداردهای موردنیاز و ارتباط و معرفی به تشکل های تجاری کنیا مانند اتاق بازرگانی، اتحادیه ها صنوف» و غیره به مخاطبان عرضه می شود.
تاکنون و در مدت کوتاهی که از افتتاحیه فاز اول این مرکز سپری شده، ۲۰ محصول و تجهیز پزشکی از چهار شرکت دانش بنیان در وزارت بهداشت کنیا به ثبت رسیده و صادرات ۴۰ هزار دلاری محصولات دانش بنیان هم رقم خورده است و میتوان به محصولاتی چون «مانیتور علایم حیاتی و ونتیلاتور تنفسی»، «الکتروکوتر جراحی»، «ترمومتر»، «البسه محافظتی» و «ماسک» اشاره نمود. همینطور محموله دوم تجهیزات پزشکی دانش بنیان ایرانی به ارزش ۷۰ هزار دلار هم به کنیا ارسال شد. هم اکنون اقدامات لازم برای ارسال یک کانتینر انواع محصولات ضدعفونی دانش بنیان به ارزش تقریبی ۲۰ هزار دلار در حال انجام می باشد و تا انتهای تیرماه به مقصد کنیا ارسال خواهد شد.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، به پشتوانه خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کنیا، امضای یک قرارداد تجاری برای محصولات دانش بنیان در حوزه محصولات ساختمانی به ارزش ۴۰ هزار دلار محقق شده است. هم اکنون هم مذاکرات نهایی برای عقد قرارداد فروش ماشین آلات خط تولید آب معدنی یک شرکت دانش بنیان در حال انجام می باشد.
منبع:

1400/04/12
16:45:03
5.0 / 5
1181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳