فراخوانی برای عرضه ایده های قابل تجاری سازی در حوزه صنعت چسب

فراخوانی برای عرضه ایده های قابل تجاری سازی در حوزه صنعت چسب

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری با برگزاری چالش در زمینه توسعه صنعت چسب از تیم ها و محققان درخواست شده است تا ایده های قابل تجاری سازی و تولید انبوه خویش را در این عرصه تا ۱۵ مرداد ماه عرضه کنند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، برنامه چالش های فناوری و نوآوری (اینوتن) با همکاری یکی از شرکتهای فناور چالشی برای عرضه ایده و محصولات فناورانه در رابطه با صنعت چسب است و علاقه مندان می توانند حداکثر تا ۱۵ مردادماه، طرح مفهومی خویش را مدون و سپس از راه سامانه اینوتن به صورت آنلاین ثبت کنند.
در انتها مرحله اول طرح های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.
برگزیدگان مرحله نخست، سه ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، "نمونه آزمایشگاهی" محصول خویش را مطابق با طرح اولیه عرضه کنند و در انتها این مرحله (دوم) جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و هم نمونه آزمایشگاهی عرضه شده از جانب هر شرکت کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می شود.
با عنایت به روند رو به رشد صنعت چسب در دنیا و پیشرفت ­­های چشم گیر آن، برنامه چالش های فناوری و نوآوری (اینوتن) با همکاری این شرکت چالشی در این راستا برگزار می ­شود که این چالش، فراخوانی برای عرضه ایده و محصولات فناورانه در رابطه با صنعت چسب توسط شرکتهای فناور، گروه های پژوهشی، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و دانشجویان است تا با حمایت­ های مختلف بتوانند طرح های خویش را به بازار عرضه کنند.
توجیه پذیری از لحاظ اقتصادی، تناسب با صنعت ایران، قابلیت صنعتی شدن (تولید انبوه)، دارابودن بازار مناسب (داخلی و صادرات) همچون اهداف برگزاری این چالش است.
راهکارها و طرح های عرضه شده از جانب تیم ها باید کاملاً شفاف و روشن و گزارش ها و آنالیزهای عرضه شده باید از مراجع معتبر و برپایه استانداردهای مورد قبول به دست آمده باشند. علاوه بر آن نیاز است تا تفسیر و شرح نتایج برپایه اصول علمی و بر پایه مستندات صورت گیرد و در صورت نیاز و تشخیص کلیه مراحل انجام کار قابل بازدید و ارزیابی باشد.
به نقل از ستاد نانو، طرح هایی که در آنها از روش ­های پرهزینه و بدون توجیه اقتصادی به کار رفته باشند، قابل قبول نیست. قابلیت تجاری­ سازی و تولید انبوه و دارا بودن نمونه اولیه از دیگر شروط طرح های ارسالی در این چالش است.1400/04/10
22:41:26
5.0 / 5
1098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳