هكرها هاردهای وسترن دیجیتال را از راه دور خالی كردند

هكرها هاردهای وسترن دیجیتال را از راه دور خالی كردند

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به دنبال انتشار گزارش های گوناگونی در مورد خالی شدن محتوای هاردهای وسترن دیجیتال در نقاط مختلف جهان، حالا مشخص شده این کار توسط هکرها انجام شده است.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از انگجت، هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال معروف به مای بوک لایو در نقاط مختلف جهان خالی شده اند و کاربران آنها با حضور در شبکه های اجتماعی نسبت به این مورد اعتراض کرده اند.
بعد از گذشت مدت زمانی شرکت وسترن دیجیتال با صدور اطلاعیه ای این رویداد را ناشی از وجود یک صدمه پذیری در هاردهای اکسترنال مورد اشاره دانسته است. اما بررسی های مستقل مؤسسه امنیتی سنسیس نشان داده است که هکرها با استفاده از یک حفره امنیتی در هاردهای مای بوک لایو توانسته اند آنها را از راه دور خالی کرده و داده های ذخیره شده بر روی این هاردها را پاک کنند.
هکرها با سوءاستفاده از صدمه پذیری مذکور کلمات عبور این هاردها را بازتنظیم کرده و تغییر داده اند و سپس توانسته اند اطلاعات آنها را پاک کنند. صدمه پذیری که مورد سوء استفاده قرار گرفته CVE-۲۰۲۱-۳۵۹۴۱ نام دارد و از این طریق بدافزاری بر روی هاردهای مورد اشاره نصب شده که باعث می شود علاوه بر پاک شدن داده ها، آنها به بخشی از شبکه های بوت نت مخرب برای خرابکاری در فضای مجازی هم مبدل شوند.


منبع:

1400/04/10
12:46:17
5.0 / 5
1285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳