تامین پتوهای كندسوز و آنتی باكتریال ایرلاین های داخل توسط پژوهشگران كشور

تامین پتوهای كندسوز و آنتی باكتریال ایرلاین های داخل توسط پژوهشگران كشور

یکی از شرکت های صنعتی فعال در زمینه نساجی پتوهای ایرلاین های هواپیمایی داخلی با قابلیت آنتی باکتریال حاوی نانوذرات را به تولید رساند و هم اکنون خطوط هوایی داخلی نیازهای خودرا از این شرکت تامین می کنند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، پتوهایی که در خطوط هواپیمایی استفاده می شوند، اغلب قابلیت گرم کنندگی مناسبی دارند و معمولاً از پارچه هایی با جنس مرغوب بافته می شوند، چون که لازم است بارها و بارها شسته شوند. این پتوها امکان دارد در حین استفاده توسط مسافران، باکتری و میکروب هایی جذب کنند که در حین شستشو از بین نرفته و باعث ایجاد بیماری در مسافران بعدی شوند.
برای حل این مشکل، یکی از شرکتهای فناور فعال در حوزه نساجی پتوی هواپیما از جنس پلی استراکریلیک آنتی باکتریال حاوی نانوذرات تولید و به بازار عرضه نموده است.
امین مقدم، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره این شرکت صنعتی با اشاره به اینکه پتوهای داخل هواپیما از خارج وارد می شود، اظهار داشت: درخواست تولید این پتوها به ما داده شد و ما مبادرت به تولید این پتوها کردیم. هم اکنون خیلی از ایرلاین ها پتوهای خویش را از تولیدات داخل تأمین می کنند.
وی با تکیه بر این که این محصولات بر مبنای استانداردهای مورد نظر ایرلاین ها تولید می شود، اظهار نمود: ما برای تولید پتوهای داخل هواپیما از دو فناوری بهره بردیم. نخستین فناوری، ایجاد خاصیت کُندسوزی است که برپایه استاندارد و الزامات هواپیمایی جمهوری اسلامی این خصوصیت ها در پتوها ایجاد می شود. دومین خصوصیت که ما به هواپیمایی جمهوری اسلامی پیشنهاد دادیم، ایجاد خاصیت آنتی باکتریال است.
مقدم تصریح کرد: پتوهای هواپیما به کرات توسط مسافران مورد استفاده قرار می گیرد، ازاین رو ما در بخش تحقیق و توسعه به این نتیجه رسیدیم که روی ایجاد خاصیت آنتی باکتریال پتوهای داخل هواپیما کار نماییم. البته ما به دنبال ایجاد خاصیت آنتی باکتریال ماندگار بودیم، ازاین رو روی الیاف پتوها موادی قرار دادیم که بتواند عوامل بیماری زا را از بین ببرد.
به قول وی این الیاف با شستشو خواص خویش را از دست نمی دهد و گواهی نامه نانومقیاس برای این فناوری دریافت کردیم.
مدیر عامل این شرکت صنعتی ضمن اشاره به دیگر محصولات این شرکت، اظهار داشت: برپایه نیاز و درخواست مشتری، اقدام به ایجاد خواص ضدلک روی پارچه های کت و شلوار می نماییم. این خصوصیت برای لباس های کار بسیار جالب توجه بوده است. همینطور پارچه های رومیزی را هم ضدلک کردیم تا دوام بیشتری داشته باشند.
به نقل از ستاد نانو، وی شال و روسری را از دیگر تولیدات این شرکت نام برد و خاطرنشان کرد: پارچه های پیراهنی باکیفیت بالا تولید کرده و سابقه صادرات این پارچه ها را هم در کارنامه خود داریم. پارچه های روکش صندلی خودرو برای سایپا و ایران خودرو هم تولید می نماییم. در کنار این محصولات، پارچه های پرده ای با خاصیت آنتی باکتریال و ضدUV هم تولید کرده ایم.1400/03/31
23:01:07
5.0 / 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲