ارتقای علوم پایه صاحب سیاست های راهبردی شد

ارتقای علوم پایه صاحب سیاست های راهبردی شد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین سیاست های راهبردی برای ارتقای علوم پایه آگاهی داد و گقت: ارتقای این حوزه برمبنای سیاست های راهبردی پیگیری می شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا دکتر عبدالحسین رحیمی در حاشیه دویست و سوم جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه در این نشست دو گزارش مهم ارائه شد، اضافه کرد: "برنامه ارتقای علوم پایه" از طرف رئیس کمیسیون تخصصی علوم پایه همچون گزارش های ارائه شده در این نشست بود که طی آن وضعیت علوم پایه تشریح شد.
وی افزود: برنامه هایی که در سالهای اخیر برای ارتقای علوم پایه طراحی و به اجرا گذاشته شده است، در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای جلسه پیشنهاداتی را معرفی کردند.
بگفته وی این پیشنهادات در جهت ارتقای علوم پایه در سال ۱۴۰۰ و یکی دو سال آینده بوده است.
رحیمی اشاره کرد: در این نشست قرار شد که برنامه علوم پایه در قالب یک سیاست کلی راهبردی پیگیری شود.
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که این امر بسیار مهمست که برنامه های ارتقای علوم پایه در قالب سیاست های راهبردی به جلو برود، اظهار نمود: البته گزارشی در رابطه با برنامه های ارتقای علوم پایه برای سال ۱۴۰۱ ارائه شد که پیگیری می شود.
وی "وضعیت و برنامه تحقیقاتی و علمی وزارت آموزش وپرورش" را از دیگر گزارش های ارائه شده در این نشست نام برد و افزود: در این گزارش از طرف پژوهشکده آموزش و پرورش، برنامه تحقیقاتی که بتوانند پشتوانه اجرائی سند تحول آموزش و پرورش باشند، ارائه شد.
رحیمی تصریح کرد: این برنامه های تحقیقاتی مجموعه کارهای علمی انجام شده در پژوهشگاه آموزش و پرورش، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان و سازمان برنامه ریزی آموزش و پرورش است که در این نشست تشریح شد.

منبع:

1400/03/27
23:29:22
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳