با امضای یك تفاهم‎نامه اجرایی می شود

همكاری سه جانبه برای مطالعات ژئوفیزیك هوابرد معادن آهن و منگنز

همكاری سه جانبه برای مطالعات ژئوفیزیك هوابرد معادن آهن و منگنز

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری تفاهم ‎نامه سه جانبه به منظور انجام مطالعات ژئوفیزیک هوابرد و در جهت شناسایی ذخایر معدنی بخصوص آهن و منگنز در استان اصفهان به امضا رسید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، تفاهمنامه سه جانبه با حضور علیرضا شهیدی معاون رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در جهت پیشبرد موثر اکتشاف ذخایر معدنی، بخصوص ذخایر سنگ آهن و ایجاد زمینه مشــارکت در ارتقای فعالیتهای اکتشافی و معدن کاری و استفاده از دانش، نتایج مطالعات، تجارب و خدمات تخصصی در حوزه زمین شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی به امضا رسید.
هدف از این تفاهمنامه، شناسایی ذخایر معدنی بخصوص آهن و منگنز در مناطق مستعدکه قبلا اکتشاف سیستماتیک و مطالعات ژئوفیزیک هوابرد در آن انجام نشده، عنوان شده است که این امر منجر به توسعه فعالیتهای بخش معدن و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه معدن می شود.
بر این اساس شرکت فولاد مبارکه آمادگی سرمایه گذاری در اکتشاف ذخایر معدنی مورد نیاز در زنجیره فولاد به صورت گسترده و در سطح ملی را دارد. سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور هم بعنوان یک سازمان حاکمیتی صلاحیت و آمادگی برای اجرای اکتشافات در سطوح مختلف را دارد.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، همچون روش های پایه و مناسب برای اکتشاف ذخایر معدنی بخصوص سنگ آهن، ژئوفیزیک هوایی است. بنابراین مشارکت فولاد مبارکه و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در اجرای ژئوفیزیک هوایی در کشف ذخایر جدید و توسعه فعالیتهای اکتشافی تأثیر قابل توجهی داشته و می تواند منجربه حفظ تداوم تولید و توسعه صنعت فولاد شود.
منبع:

1400/03/09
21:05:53
5.0 / 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP