حمله به ویندوز با تماسهای تلفنی فریبنده

حمله به ویندوز با تماسهای تلفنی فریبنده

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری حملات فیشینگ برای فریب کاربران و وادار کردن آنها به نصب بدافزارهای خطرناک امروزه به شیوه هایی خلاقانه و حتی با استفاده از تماسهای تلفنی انجام می شود.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از زد دی نت، گروهی از هکرها با تماس تلفنی با افراد مختلف مدعی می شوند آنها ناخواسته به عضویت یک سرویس پخش ویدئو و فیلم درآمده اند و اگر تمایل به لغو عضویت خود در این سرویس دارند باید به یک شماره دیگر زنگ بزنند.
در صورتی که افراد به این شماره زنگ بزنند، دستورالعملی برای آنها قرائت می شوند که نتیجه آن نصب بدافزاری معروف به بازا لودر بر روی کامپیوتر های اشخاص است.
این بدافزار پس از نصب به هکرها امکان می دهد تا در آینده باز هم بدافزارها و باج افزارهای مختلفی را بر روی کامپیوتر های افراد قربانی نصب و اطلاعات آنها را سرقت کرده یا فایل های کامپیوتری آنها را قفل کرده و سپس درخواست باج کنند. یکی از باج افزارهایی که پس از نصب بازا لودر بر روی کامپیوتر های افراد قربانی نصب می شود ریوک نام دارد که بسیار مخرب است.
محققان شرکت امنیتی پروف پوینت می گویند علاوه بر تماسهای تلفنی از روش ارسال ایمیل های فیشینگ هم برای فریب کاربران استفاده می شود. در این روش ده ها هزار ایمیل فیشینگ از جانب شرکتی که براوو مووزیز نامیده می شود و یک شرکت قلابی پخش ویدئوی اینترنتی است برای کاربران ارسال می شود.
در این ایمیل ها هم ادعا شده کاربران ناخواسته عضو خدمات این شرکت شده اند و برای لغو درخواست عضویت باید با شماره ای تماس بگیرند تا نحوه لغو عضویت توضیح داده شود. در غیر این صورت هر ماه ۴۰ دلار از حساب افراد کسر می شود. در تماس با شماره مورد اشاره هم به جای توضیح روند لغو عضویت روند نصب بدافزار بازا لودر طی می شود.


منبع:

1400/03/09
10:25:20
5.0 / 5
1293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP