صندوق نوآوری از ظرفیت كرسی نظریه پردازی بهره می برد

صندوق نوآوری از ظرفیت كرسی نظریه پردازی بهره می برد

به گزارش پی اچ پی و جی کوئری معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور هیاتی از شرکتهای دانش بنیان و نمایندگان صندوق در سوریه برای عرضه فناوری های تولیدشده اطلاع داد.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا دکتر سیاوش ملکی فر امروز در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین دبیرخانه هیات پشتیبانی از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره و صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه این صندوق مولود قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان است، اضافه کرد: در این صندوق به منظور توسعه ارتقاس شرکتهای دانش بنیان مشوق هایی برای آنها در نظر گرفته است. این مشوق ها به شرکت هایی که صلاحیت دانش بنیانس آنها از جانب معاونت علمی ریاست جمهوری تایید شده باشد، اعطا می شود.
وی با تکیه بر این که هم اکنون تعداد شرکتهای دانش بنیان به ۶ هزار شرکت بالغ شده است، اظهار نمود: این شرکت ها به ظرفیت قابل توجه توسعه محصول در حوزه های مختلف از نفت و گاز تا حوزه سلامت، فضایی، هوایی، حمل و نقل و کشاورزی رسیده اند.
ملکی فر با اشاره به اینکه بعضی از این شرکت ها به ظرفیت صادراتی رسیده اند، تصریح کرد: هم اکنون یک هیات متشکل از ۳۰ شرکت و نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی در کشور سوریه برای عرضه محصولات فناورانه شان بخصوص در حوزه ساختمان حضور بهم رساندند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر این که کشور نیازمند تبیین و نقد و بررسی در حوزه های نوآوری است، خاطرنشان کرد: کرسی های نظریه پردازی که بخصوص با مشارکت دانشگاهیان برگزار می شود، ظرفیت نقد و بررسی در این عرصه را دارند.
به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، مراسم امضای تفاهمنامه مشترک بین دبیرخانه هیات پشتیبانی از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره و صندوق نوآوری و شکوفایی پس از ظهر امروز به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.
این تفاهمنامه با مبحث همکاری در برگزاری کرسی های نظریه پردازی و ترویجی، در رابطه با زیست بوم فناوری و نوآوری کشور و کمک به تجاری سازی طرح های نوآورانه حوزه علوم انسانی و معارف دینی بوده است.
منبع:

1400/03/04
10:07:22
5.0 / 5
1044
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱