از سوی كمیته علمی كووید۱۹؛

دستاوردهای مدیریت موج چهارم كرونا جمع آوری و تبیین می شود

دستاوردهای مدیریت موج چهارم كرونا جمع آوری و تبیین می شود

پی اچ پی و جی کوئری: وزیر بهداشت در نامه ای به دکتر عاطفه عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19، ماموریت داد تا دستاوردهای مدیریت موج چهارم مقابله با بیماری کووید19 را جمع آوری کند تا برای داخل و خارج از کشور خصوصاً سازمان جهانی بهداشت تبیین شود.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، در متن نامه دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر عاطفه عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری COVID-۱۹ آمده است: «خوشبختانه باوجود یورش سهمگین موج چهارم کرونا با ویروس سرکش انگلیسی که توانست سیستم سلامت کشورهای برخوردار جهان را با زیرساخت های مناسب و وضعیت اقتصادی مطلوب گرفتار سردرگمی و در نتیجه بیماران زیادی را گرفتار آوارگی خارج از بیمارستان ها کند، همکارانمان در کلیه دانشگاه های علوم پزشکی با لطف الهی و بهره جویی از شیوه های عالمانه توانستند میزان بستری ها را کمتر، تخت های خالی را بیشتر و مرگ و میرها را باوجود قدرت سرایت و بیماری زایی و مرگ و میر این ویروس نسبت به ویروس ووهان به نحو چشمگیری در مقایسه با تعداد موارد مبتلاشدن و بستری کاهش دهند. لازم است دستاورد این مرحله از مدیریت کرونای کشور به نحو مطلوب در داخل و خارج از کشور و به ویژه برای سازمان جهانی بهداشت تبیین شود.
لذا به جنابعالی ماموریت داده می شود تا بعنوان دبیر کمیته علمی با مساعدت معاونین محترم درمان، بهداشت، تحقیقات و فناوری و همین طور جمع آوری اطلاعات دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اسرع وقت به این امر مهم بپردازید. بی شک این رویکرد عالمانه و هوشمندانه می تواند بعنوان مدل موفق جمهوری اسلامی ایران در اختیار دیگران قرار گیرد. علاوه بر معاونین ذیربط همکاران ارجمند آقایان دکتر تبریزی، دکتر سوری، دکتر طالبیان و همکاران روابط عمومی با سرکارعالی همکاری خواهند کرد».
منبع:

1400/03/03
20:40:13
5.0 / 5
1208
تگهای خبر: فناوری , كشور , هوشمند , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری