براساس پیش نویس قانون جدید ؛

شركت های فناوری خارجی ملزم به تاسیس دفتر در روسیه می شوند

شركت های فناوری خارجی ملزم به تاسیس دفتر در روسیه می شوند

پی اچ پی و جی کوئری: روسیه پیش نویس قانونی تهیه کرده که طبق آن شرکت های فناوری بزرگ خارجی باید دفاتری در این کشور افتتاح کنند و در غیر این صورت نمی توانند خدمات خودرا تبلیغ کنند یا میزبان آگهی باشند.به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از رویترز، بر طبق پیش نویس یک قانون جدید در روسیه، شرکت های فناوری خارجی ملزم می شوند دفاتری در روسیه افتتاح کنند و در صورت تخلف با جریمه هایی نظیر ممنوعیت تبلیغاتی روبرو می شوند.
رئیس کمیته سیاستگذاری اطلاعات و فناوری دومای روسیه اعلام نمود پیش نویس این قانون برای مقابله با سواستفاده شرکتها از موقعیت انحصاری شان در بازار و گسترش محتوای ممنوع در روسیه به زودی ارائه می شود.
الکساندر خینشتین در کانال تلگرامی خود نوشت: پیش نویس قانون ما، مالکان منابع اطلاعاتی بزرگ که روزانه بیش از ۵۰۰ هزار بازدیدکننده در روسیه دارند را ملزم می کند دفاتری رسمی در این کشور افتتاح کنند. این دفاتر نماینده منافع و پاسخگوی کارهای شرکت های مربوط است.
شرکت هایی که در انجام این امر شکست بخورند اجازه تبلیغ سرویس هایشان یا میزبانی آگهی در پلت فرم هایشان را نخواهند داشت. همین طور ممکنست از جمع آوری پرداخت یا اطلاعات شخصی کاربران منع شوند.
به گفته مقامات مجموعه ای بیش از ۶۰ اقدام در دولت تحت بررسی است.
خینشتین در این زمینه اضافه کرد: تمام این اقدامات به منافع کاربران روسی خسارت نمی رساند بلکه انگیزش اقتصادی برای شرکت های فناوری فراهم می آورد تا قوانین کشور را رعایت نمایند.
روسیه تصمیم دارد کنترل خود بر اینترنت را گسترش دهد و از اتکای خود به شرکتها و کشورهای خارجی بکاهد.
چندی قبل این کشور اعلام نمود توئیتر در حذف محتوای غیرقانونی شکست خورده و در نتیجه پهنای باند آن کم شد.


منبع:

1400/02/24
12:50:51
5.0 / 5
1326
تگهای خبر: اینترنت , تلگرام , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP