حمایت دانشگاه آزاد از طرح های فناورانه با پروسه جدید

حمایت دانشگاه آزاد از طرح های فناورانه با پروسه جدید

پی اچ پی و جی کوئری: تفاهم نامه همکاری بین صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری این دانشگاه بمنظور پشتیبانی از طرح های فناورانه با پروسه جدید به امضا رسید.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهم نامه این دو نهاد ذیل دانشگاه آزاد اسلامی، در حمایت و گسترش بازار محصولات دانایی محور و دانش بنیان و همین طور ارائه کمک ها و خدمات مالی و پشتیبانی به مراکز نوآور و موسسات دانش بنیان، با یکدیگر تشریک مساعی خواهند داشت.
هدف اصلی امضای این تفاهم نامه برمبنای شعار «جهش تولید؛ مانع زدایی ها، پشتیبانی ها» و برای تعیین وظایف و اختیارات طرفین در امتداد تسهیل اجرای ماده ۴۵ قانون برنامه چهارم توسعه مصوب ۱۳۸۳/۶/۱۱ و ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱۳۹۴/۲/۱ است. اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری، ارزیابی و تشخیص صلاحیت اولیه شرکتها و گروه های مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع فناورانه و نوآورانه را انجام و بعد از ارزیابی ها، آنها را جهت بهره مندی از خدمات مالی و تسهیلاتی، به طرف دوم ارجاع خواهد داد.

در این نشست دکتر وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، دکتر شهاب نوروزیان علم مدیرکل اداره اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری و مهندس عسکری غلامزاده مدیرعامل صندوق غیردولتی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد حضور داشتند.

دکتر ضرغامی با اشاره به اینکه صندوق در شروع کار خود است، عنوان کرد: در چند ماه شروع فعالیت صندوق، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و امیدواریم در آینده این صندوق تا شهریور به سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی برسد.

مهندس غلامزاده اظهار داشت: با تاسیس صندوق، ماموریت های جدیدی تعریف شده و با اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری این تفاهم نامه به امضا رسید تا از موازی کاری ها جلوگیری شود و همین طور بتوانیم با همکاری میان این دو بخش، بررسی و ارزیابی طرح های درون دانشگاهی برمبنای سیاست های موجود و تقسیم کار را انجام دهیم و از این به بعد طرح های نوآورانه کلیه گروه ها و شرکتها الزاما به اداره کل اقتصاد دانش بنیان ارجاع داده شده و با صلاحدید آن اداره کل، طرح ها در قالب پوشش مالی قرار خواهند گرفت.

در آخر این جلسه دکتر نوروزیان با اشاره به اینکه این فرصت خوبی است تا طرح های دانش بنیانی که در دانشگاه آزاد وجود دارند، تعیین تکلیف شوند و فناور خواهد دانست از چه طریقی می تواند سرمایه اولیه را به دست آورد. کمیته هایی در اداره اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته تا ارزیابی های طرح ها صورت گیرد. تلاش ما این است تا ریسک سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد کم تر شده و همین طور نقش تسیهل گر را به مفهوم واقعی انجام دهیم.

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در آخر نشست، تفاهم نامه مذکور در ۷ ماده به امضای طرفین رسید و مفاد مطروحه قابلیت اجرائی پیدا کرد.
منبع:

1400/02/02
13:14:14
5.0 / 5
1159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP