تجربه مدرن بازی اسم-فامیل با طعم اصفهانی

تجربه مدرن بازی اسم-فامیل با طعم اصفهانی

اصفهان یک تیم برنامه نویسی و استارت اپی مستقر در مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان موفق به طراحی یک بازی موبایلی شده اند که تجربه مدرن بازی اسم - فامیل با معرفی اصطلاحات لهجه اصفهانی است.سید ابوالفضل شرافت- برنامه نویس پروژه نسخه بازی موبایلی سین جیم در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بازی موبایلی «سین جیم»، نسخه مدرن شده و نوستالژی بازی اسم - فامیل است که یک بخش اختصاصی برای کلمات اصفهانی به آن اضافه شده است. علاوه بر اصطلاحات اصفهانی، مکان های دیدنی کمتر شناخته شده اصفهان و شهرهای خواهر خوانده اصفهان هم در چارچوب مسابقات این بازی معرفی می گردند.

وی با اشاره به اینکه در این نرم افزار موبایل هم میتوان اسم -فامیل بازی کرد و هم اطلاعات عمومی افراد در زمینه لغات اصفهانی به چالش کشیده می شود، اضافه کرد: این بازی با هدف معرفی فرهنگ اصفهانی در چارچوب کلمات و اصطلاحات لهجه اصفهانی طراحی شده و علاوه بر آشناکردن جوانان و نوجوانان با این فرهنگ، ضرورت پرهیز از دور هم جمع شدن و عمل به شعار در خانه بمانیم برای مهار این ویروس انتخاب گردید.

دانش آموخته مهندسی نرم افزار اظهار داشت: این بازی دو لیگ سرعتی و نوستالژی دارد. در لیگ سرعتی، باید با یک حریف به صورت آنلاین رقابت کنید و اسم انسان، گل، شهر، کشور، میوه، ماشین و شیء که در حرف اول مشترک هستند را در کوتاه ترین زمان در بازی وارد کنید. لیگ نوستالژی هم همان اسم-فامیل آشنای چهار نفره خودمان با همان قوانین شناخته شده است که در دو دور برگزار می گردد و رتبه ها طبق مجموع امتیازات تنظیمی شود. البته کیبورد بازی محدودیت حروف دارد و این مورد خود چالشی جذاب برای بازیکنان بوجود می آورد.

شرافت با تاکید براینکه یادگیری در چارچوب بازی اثربخشی بالاتری دارد، خاطرنشان کرد: جامعه هدف این بازی افراد ۱۳ تا ۲۸ سال انتخاب شده اند که البته هر فردی که علاقمند به این نوع بازی های موبایلی باشد، می تواند از آن استفاده نماید. بازی سین جیم در سایت sinjimgame.ir یا مارکت های معتبر بازار و مایکت قابل دانلود است. رابط کاربری این بازی به سبک دهه شصتی طراحی شده تا به همراه موسیقی خاص این بازی، یادآور خاطرات دور نسل های قبل تر باشد.

وی به لیگ «اسفاهان» در این بازی اشاره نمود و اظهار داشت: سورپرایز ویژه بازی سین جیم است، در این لیگ دو چالش «تابه تا» و «حادقسّون» پیشبینی شده که در اولی باید لغات اصیل اصفهانی را به معانی شان وصل کنید و در دومی باید این معانی را در بازی وارد کنید.

این فعال حوزه بازی سازی با اشاره به اینکه مسابقات این بازی مختص ایام نوروز طراحی شده بود و در این زمان با استقبال خوب کاربران مواجه گردید، تصریح کرد: لیگ نوروزی در تاریخ ۵ تا ۱۵ فروردین ماه برگزار شد و افراد درگیر این بازی حدود ۹ هزار کاربر در این بازه ثبت شدند. لیگ اسفاهان که شامل بخش های تمرکز اصطلاحات اصفهانی است سه روز یک مرتبه برگزار شد.

وی اضافه کرد: در مجموع ۲۳۰ هزار بازی در این بازه زمانی انجام شد و حدود ۴۷۰ هزار دقیقه کاربران در این بازی زمان صرف کردند.

منبع:

1400/01/18
12:18:53
5.0 / 5
1358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دوستان پی اچ پی و جی كوئری
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP