همكاری 20 شركت دانش بنیان در طرح های حمل و نقل هوشمند

همكاری 20 شركت دانش بنیان در طرح های حمل و نقل هوشمند

پی اچ پی و جی کوئری: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با اجرای پروژه هایی چون سامانه حمل و نقل هوشمند و راه اندازی مراکز کلان داده، با 20 شرکت دانش بنیان از میان 180 شرکت توانمند قرارداد همکاری به امضا رساند.


به گزارش پی اچ پی و جی کوئری به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، موضوع ایمنی حمل و نقل و آمار بالای تلفات در سوانح جاده ای کشور، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را بر آن داشت تا اقدامی دراین زمینه طرح ریزی و راهبری کند. در این راستا این ستاد در سال قبل ساخت نمونه اولیه سامانه پایش جاده های کشور و پیاده سازی آن بر روی تعداد محدودی ناوگان باری با همراهی شرکت ایرانسل و یک خودروساز داخلی از بخش خصوصی انجام شد.
در این راه مشارکت سازمان اورژانس کشور برای توسعه این سامانه در کشور جلب شد.
باتوجه به آن که توسعه چنین محصولی در کشور، نیازمند توسعه زیست بوم و جذب مشارکت حداکثری ذی نفعان کلیدی آنست، همکاری با بخش های دولتی نظیر کمیسیون ایمنی راه ها و پلیس راهور و بخش خصوصی شامل شرکت های خودروسازی نظیر سایپا و شرکت های دانش بنیان توانمند در حوزه سامانه های پایش و مدیریت ناوگان مد نظر قرار داشته است.
از دیگر پروژه های انجام شده توسط این ستاد، ایجاد زیست بومی بمنظور راه اندازی مراکز کلان داده های حوزه حمل و نقل کشور جهت تحلیل داده ها و کمک به بهبود وضعیت حمل ونقلی کشور است. در این راستا مطالعه ای برای طراحی ساختار و الزامات مراکز کلان داده حمل و نقل کشور با کمک دانشگاه ترتبیت مدرس در حال انجام می باشد.
همین طور پروژه هایی جهت تحلیل داده های موجود در این عرصه نظیر تحلیل داده های جمع آوری شده از سامانه سپهتن توسط گروه حمل و نقل هوشمند این ستاد تعریف و اجرائی شده است.
تا حالا با ۲۰ شرکت دانش بنیان برای توسعه سامانه ها و فناوری های مورد نیاز و انجام مطالعات مقدماتی آنها، تفاهم نامه مشترک منعقد شده است. این تعداد شرکت از میان بیش از ۱۸۰ شرکت توانمند شناسایی شده در حوزه حمل و نقل هوشمند انتخاب شده اند و باتوجه به ماموریت های تعریف شده در ستاد، کارهای جانبی نظیر امکان حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی در رابطه با حوزه کاری آنها فراهم گشته است.
منبع:

1400/01/11
11:47:30
5.0 / 5
1529
تگهای خبر: شركت , فناوری , كشور , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پی اچ پی جی کوئری پی اچ پی PHP